Aöf Türk Dili -2- 2014 Bahar Dönemi Ara sınav soruları

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Aöf Türk Dili -2- 2014 Bahar Dönemi Ara sınav soruları ve cevaplarını sınavlardan hemen sonra
formumuzda paylaşacağız arkadaşlar.

Sizlerde sınavdan sonra aklınızda kalan soruları ve cevapları forumumuza eklemeyi ihmal etmeyin.

Aöf 2014 Bahar Dönemi Ara Sınavında Hepinize Başarılar Dileriz...

ellidokuz

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Soru : Göktürk alfabesinde kullanılan tek noktalama işareti aşağıdakilerden hangisidir?

Cevap : İki nokta işareti :))

ellidokuz

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Kuran'da ayetlerin sonuna konan noktalama işareti nedir sorusu vardı ben cevaben nokta dedim, bu sorunun tam doğru cevabını da bilmiyorum açıkçası.

mesenger_86

Yeni Üye
1)iki nokta işareti :))
2)vakfe
3)söyleşi
4)ancâk
5)tanıklama
6)tanıtlama
7)
Heşt Behişt(Sekiz Cennet)
8)kompozisyon yazarı başlık koyarak yazmaya başlar
9)makale sanatsal bir anlatım kaygısı taşır
10)ardısıra
11)anlama

Bu cevapları içeren şıkları işaretledim umarım doğrudur

taylan58

Yeni Üye
osman'lı vardı yemyeşil mi yepyeşilmi ne vardı noktalama işaretleri vardı ?,? falan diye gideni işaretledim bu arada admin sadece Türk dilini açmıssınız türkiye ekonomisi ve ing 4 e de bi baslık açarsanız hatırlayan arkadaslar yazar belki

ellidokuz

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
osman'lı vardı yemyeşil mi yepyeşilmi ne vardı noktalama işaretleri vardı ?,? falan diye gideni işaretledim bu arada admin sadece Türk dilini açmıssınız türkiye ekonomisi ve ing 4 e de bi baslık açarsanız hatırlayan arkadaslar yazar belki
Haklısın Türkiye Ekonomisini bende merak ediyorum. Hangi cümlede büyük harf yanlış yazılmıştır diye bir soru vardı, gidip köpek Karagöz yazan da hayvan adları büyük yazılmaz diye düşündüm onu işaretledim, şimdi baktım büyük yazılırmış o soruda şapa oturdum yuh bana.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Türk Dili 2 - Domuz Gribi açıklaması cevap: Tanıtlama. Tanıklama. Göktürklerle ilgili soruda cevap iki nokta :)). Virgülün kullandığı yer yanlışlığında cevap: Uzun, uzun diye başlayan satır.

ellidokuz

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Türk Dili 2 - Domuz Gribi açıklaması cevap: Tanıtlama. Tanıklama. Göktürklerle ilgili soruda cevap iki nokta :)). Virgülün kullandığı yer yanlışlığında cevap: Uzun, uzun diye başlayan satır.
Admin domuz gribi sorusunun cevabı sadece tanıtlama, tanıklama ve tanıtlama nın ayrı anlamları var ikisini bir arada yazmışsınız da.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara