AUZEF Sosyal Hizmetler Önlisans Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
AUZEF Sosyal Hizmetler Önlisans Bölümü

2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul edecek olan Sosyal Hizmetler önlisans bölümü 2 yıllık olarak hizmet verecektir. Bölüm 2014 YGS sonucuna göre ilk defa öğrenci kabul edecektir.
YGS sınavından 140 veya üzeri alan herkes bölümü tercih edebilmektedir. Fakat 2000 kişilik kontenjan olduğundan başvuran kişiler en yüksek puandan en düşük puana göre sıralanacak ve ilk 2000 kişi yerleşecektir.

Sosyal hizmetler Ön Lisans Programı'nın temel amaçları alana ait kuramsal ve uygulamaya dönük kapsamlı içerik bilgisine sahip bireyler yetiştirmektir. Sosyal hizmetler alanını bütün yönleriyle, kurumsal yapılarıyla tarihsel gelişimiyle anlayan, mesleki uygulama alanlarını tanıyan, alana ait formasyonunu uygulama alanına dönüştürebilen, sahip olduğu alan bilgilerini farklı çalışma ortamlarında kullanabilen, ahlaki erdemler konusunda topluma rehberlik edebilecek donanıma sahip, uygulamaya dönük bilimsel araştırmalar yapabilen, edindiği bilgi ve becerileri, muhatabının düzeyine uygun tarzda etkili bir yazılı ve sözlü aktarım becerisine sahip "Sosyal hizmetler Uzman (Sosyal Çalışmacı) Yardımcıları" yetiştirmektir.

Programın hedefi, Sosyal hizmetler için gerekli olacak olan profesyonel bilgi, değer ve becerileri bütünleştirip özümseyerek her ortamda, kamu sektörü, özel sektör, sivil toplum örgütlerinde sosyal hizmetler uygulamalarını gerçekleştirebilecek düzenleyici, planlayıcı, eğitici ve araştırıcı niteliğine sahip yetkin sosyal hizmetler elemanı yetiştirmek; ülke ihtiyaçlarına öncelik verilerek dünyadaki gelişmeleri izlemek, sosyal hizmetler konularında bilimsel çalışmalar yapmak ve bu alandaki bilgi üretiminin sağlanmasında etkin role sahip olmak; sosyal hizmetler alanlarında uygulayıcı olarak çalışan başta sosyal hizmetler uzmanları olmak üzere ilgili elemanların mesleki gelişimine katkıda bulunmaktır.

İstanbul Üniversitesi AUZEF Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi'nde eğitim internet üzerinden ders videoları, sınav soruları, deneme sınavları, çözümlü testler, sesli kitaplar, online kitaplar vs şeklinde yapılmaktadır. Sınavlar ise ara sınav internet üzerinden online olarak, final ve bütünleme sınavları ise İllerdeki sınav merkezlerinde yüzyüze test usulü yapılmaktadır.

Kayıt işlemleri; internet üzerinden online ön kayıt, harç ücretlerinin ödenmesi ve istenilen evrakların İstanbul Üniversitesi AUZEF'e gönderilmesi ile gerçekleşmektedir.

Ne kayıt nede sınav için İstanbul'a gelmenize Gerek bulunmamaktadır.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sosyal Hizmetler bölümü bilgileri güncellenmiştir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara