2014 KPSS Ortaöğretim/Önlisans ve DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) Başvuruları Başlıyor.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
2014 KPSS Ortaöğretim/Önlisans ve DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) Başvuruları Başlıyor.

2014 Kamu Personel Seçme Sınavına başvuru işlemleri (KPSS-Ortaöğretim/Önlisans) ve (DHBT’ye ortaogretım veya önlisans düzeyinde katılacaklar dahil) 8 Temmuz 2014 tarihinde başlayacak, 24 Temmuz 2014 tarihinde , saat 23:59’da sona erecektir. Basvuru süresi hiçbir şekilde uzatılmayacaktır.

2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Ön Lisans), ön lisans düzeyinde 27 Eylül 2014 tarihinde, ortaöğretim düzeyinde 28 Eylül 2014 tarihinde, 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans kapsamında uygulanacak olan Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) ise 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacaktır.

KİMLER SINAVA KATILABİLECEK ?

2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans’a, ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar gireceklerdir. Bu durumda olan adaylardan, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin de bu sınav ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) katılmak için başvuru yapmaları zorunludur. Başvuru süresi içinde başvurusunu tamamlamayan adayların, 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılacak 2014-KPSS’ye ve 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılmaları mümkün değildir.

KPSS SINAV UCRETİNI BASVURUDAN ONCE YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR.

KPSS Basvuru İşlemlerini adım adım açıklamaya çalışayım.

• Basvurudan önce sınav ucretını bankaya yatırma
  • Sınav ucretını yatırdıktan sonra kılavuzda belirtildiği şekilde basvuru işlemini tamamlama. (Aday Basvuru Formuna, OSYM’nin internet adresinden ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ulaşabilirsiniz.)
  • Basvurusu tamamlayan adaylar sistemden basvuru işlemini mutlaka kontrol edin.
  • Basvuru süresi içinde OSYM’nin Internet sayfasında bulunan Aday İşlemleri Sisteminden (http://ais.osym.gov.tr/) basvuru bilgilerinizi mutlaka kontrol edin ve basvuru kayıt bilgilerinizi yazıcıdan bir dokumunu almanıyı ıhmal etmeyin.

ONEMLİ : Sınav ucretını yatırmak sınava başvuru için yeterli değildir. Sınav ücretini yatırmış olsa bile sınava başvuru işlemini kılavuzda belirtildiği şekilde tamamlamayanların sınava katılmaları mumkun değildir.

SINAVA BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK ?

Sınava başvuru işlemleriniz, başvuru merkezlerinden (ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) yada bıreysel olarak Internet’ten http://ais.osym.gov.tr/ Internet adresinden yapabilirsiniz.

Basvuru işlemlerini, bireysel olarak Internet’ten yapacak adayların başvurularının tamamlanabilmesi için onay kodunu sisteme girmeleri, başvuru ekranında “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı.” açıklamasını mutlaka görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan çıktılarını almaları gerekmektedir.

Basvuru İşlemlerini Başvuru Merkezi aracılığı ile yapacak olan adaylar ise, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan ONAY KODUNU görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir.

BASVURUSU TAMAMLAYAN ADAYLAR SİSTEMDEN BASVURU İŞLEMİNİZİ MUTLAKA KONTROL EDIN.

Sınav Ücreti herbir oturum için 40 TL olup, Akbank, Denizbank, T.Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası,
Türk Ekonomi Bankası , T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri, PTT İş Yerleri, Internet Bankacılığı ve Kartlı Ödeme Sistemi
( https://odeme.osym.gov.tr/) ile sınav ücretini yatırabilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara