6353 sayili kanun kapsaminda af basvurusu (2014-2015)

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
6353 SAYILI KANUN KAPSAMINDA AF BASVURUSU (2014-2015)

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde okurken; herhangi bir sebeple uzaklaştırılan, okulu bırakmak zorunda kalan, kayıt sildiren veya atılan öğrenciler için Anadolu Üniversitesi bir duyuru yayınladı.

6353 Sayılı Af Kapsamında, 2014/2015 eğitim yılında kayıt olmak isteyen öğrencilerin
01 Ağustos 2014 tarihine kadar AOF bürolarına başvurmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihe kadar öğrencilerin geçmiş kayıtlarının kontrolü ve ders intibakları yapılacaktır.

01 Ağustos 2014 tarihine kadar af basvurusunda bulunmayan öğrencilerin, 2015/2016 eğitim yılı basvuruları ise
03 Kasım 2014 tarihinden itibaren AOF bürolarından alınmaya devam edilecektir.

Aof'den yapılan af başvurusu ise şu şekilde ;

6353 sayılı Kanunun 11. maddesi ile 2547 sayılı Kanuna eklenen geçici 63. maddesinden (Af) yararlanarak 2014-2015 öğretim yılı için kayıt yaptırmak isteyen adayların af başvuruları, geçmiş kayıtlarının kontrolü ve ders intibaklarının yapılabilmesi için 01 Ağustos 2014 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

01 Ağustos 2014
tarihine kadar 6353 sayılı Kanun kapsamında aftan yararlanmak üzere başvurmayan adayların 2015-2016 öğretim yılı için af başvuruları 03.11.2014 tarihinden itibaren AÖF Bürolarından alınmaya devam edecektir.

İLETİŞİM :

Öğrencilik işlemleriniz ile ilgili sorularınız için 444 10 26 numaralı telefondan Açıköğretim Etkileşim Merkezini (Çağrı Merkezi) arayabilirsiniz. Anadolu Üniversitesi adresindeki “Açıköğretim” linkinden büro hizmetleri ve AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz. e-posta: aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)

ilhanyigit

Yeni Üye
Bölüm:
Adalet
21.08.2014 perşembe günü Resmi Gazetede
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTELERİ SINAV YÖNETMELİĞİ Kayıt/kayıt yenileme 9. madde 3. bölümde Önceki kaydını sildirmeden yeni kayıt yaptıran öğrencinin, eski kaydı hangi yarıyılda olursa olsun silinir ve yeni kaydı geçerli olur. Bu öğrencinin önceki kaydına ilişkin hakları sona erer. yazmasına rağmen ben başka bölüm için yeni kayıt yaptırmaya gittiğimde 2010 yılında kayıt yaptırıpta birdaha hiç kayıt yeniletmememe rağmen 4 yıldır kaydım silinmemiş ve yeni kayıt yaptırabilmem için 4 yıllık faiziyle beraber ücret istendi ve kayıt yaptıramıyorum. 2010 yılında Adalet bölümüne kayıt yaptırmamdan bu yana 4 yıl geçmiştir ve önlisans azami eğitim öğretim süresi 4 yıl olduğu için Ekim 2014' te zaten bu süre dolacaktır. neden ücret isteniyor. ücreti yatırmadan nasıl kaydımı silebilirim. her iki bölümede aynı anda para yatırmak saçma

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Yıllık sistemde kayıtlar yıllık oalrak yapılır ve kayıt harç ücreti iki taksitte alınırdı. Siz ilk taksidi ödeyip kayıt yenilettikten sonra ikinci taksidi ödemediyseniz o ücreti faizi ile birlikte alabilirler. Ayrıca 2009 yılında Anadolu Üniversitesince alınan bir karar uyarınca açıklama yapan Rektör Sürmeli, bundan böyle öğrencinin kendi isteği dışında kayıt silmenin söz konusu olmayacağının müjdesini verirken; “2009-2010 öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere 2 yıl üst üste kayıt yenilemeyen öğrencilerin kayıtları artık silinmeyecek. İsterseniz 2 yıl sonra, isterseniz 6 yıl sonra kaydınızı yenileyebilirsiniz” dedi.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara