AUZEF 2014-2015 Sınav Bilgileri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
AUZEF 2014-2015 Sınav Bilgileri

İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi programlarında eğitim alan öğrenciler her dönem birer ara sınavlara yani vizelere – yarıyıl sonu bitirme sınavlarına yani finallere ve ihtiyacınız var ise telafi sınavlarına yani bütünlemelere girmekle yükümlüdür. Eskiden ara sınav internet üzerinden, finaller ve bütünlemeler ise İstanbul’da yapılmakta idi. Şimdi ise sistem değişti.

İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi programları dahilinde gerçekleştirilen, ara sınavlar internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. Bitirme (final) ve Telafi (bütünleme) sınavları yüzyüze sınıf ortamında çeşitli illerde yapılmaktadır. Eskiden sadece İstanbul il sınırları içerisinde yer alan merkezlerde gerçekleştirilebilmekteydi. Öğrencilerin özellikle İstanbul dışından gelen ve şehri bilemeyen öğrencilerin zorlanmaması adına sınav merkezleri, toplu taşıma araçlarını kullanarak kolayca ulaşabilecekleri yerleşim noktalarında yapılmaktaydı. İstanbul dışında yaşayan öğrencilerden gelen yoğun talep üzerin, sınav merkezi sayıları artırılmaya başlanmıştır. Şu an İstanbul dışında gerçekleştirilen sınav merkezlerine 23 il ilave edilmiş olup, sayının artırılması adına çalışmalar devam etmektedir. Bu iller içerisinde; Ankara – Bursa – Kocaeli – İzmir – Antalya – Sakarya – Diyarbakır – Adana – Samsun – Tekirdağ – Konya – Kahramanmaraş – Balıkesir – Gaziantep – Zonguldak –Kayseri – Kars – Van – Denizli – Tokat – Trabzon – Şanlıurfa – Erzincan yer almaktadır. Azuef ara sınavları, yani vizeler öğretim yönetim sistemi adı verilen sistem aracılığı ile dönem başlarında belirtilen akademik takvim tarihlerine göre, internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ara sınavlar (vizeler) test şeklinde yapılmaktadır. Vizelere girmek için şehir değiştirmek ya da sınav merkezlerin gitmeden, bilgisayar başında olmanız yeterlidir. Sadece Final ve Bütünleme sınavları fakültenin uygun gördüğü ve belirttiği sınav merkezlerinde yüz yüze oturur şekilde gerçekleştirilmektedir.

Açık Öğretim Fakültesi sınavları genel olarak, her akademik yarıyılda en fazla üç şekilde gerçekleştirilmektedir. Vize – final ve final sınavlarında başarısız olan öğrenciler için düzenlenen, ön şart aranmaksızın, her yarıyıl için bir telafi hakkı, yani bütünleme sınavına girme hakkı bulunmaktadır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara