Kayıt İçin İstanbul'a Gelmelimiyim?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kayıt İçin İstanbul'a Gelmelimiyim?

İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi programlarını tercih etmek isteyen öğrenciler, YGS sınavı baraj puanı olan 140′ı geçmek ve yerleşebilmek için yaptıkları tercihlere göre kontenjan içerisinde kalmak durumundadırlar. İlgili bölüme kabul edilmeniz halinde internet üzerinde ön kayıt işlemi yapma şansına sahipsiniz.

İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesine kayıt yaptırmak için İstanbul Üniversitesine yani İstanbul’a kadar gitmenize gerek yoktur. Gelişen teknolojik imkanlar kullanılarak, ön kayıt işleminizi internet üzerinden gerçekleştirdikten sonra kayıt evraklarını akademik takvimde belirtilen tarih aralıklarında, iadeli taahhütlü olacak şekilde, “İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Bozdoğan Kemer Cad. No:1 Vezneciler – Fatih / İstanbul” adresine posta ya da anlaşmalı Kargo aracılığı ile gönderilmesi yeterli olacaktır. Kayıt işlemleri için gerekli olan evraklar içerisinde Lise diplomasının aslı gibidir onaylı fotokopisi – Nüfus fotokopisi – Askerlik durum belgesi – 4 adet vesikalık fotoğraf – Halkbank’a yatırılan materyal ücretinin dekontu bulunmaktadır. Belirtilen tarihler arasında kayıt işlemlerini yaptıramayan ya da kayıt evrakını gönderemeyen öğrencilerin kayıt işlemleri gerçekleştirilememektedir. Kayıt işlemlerini gerçekleştiren öğrencilerin cep telefonlarına İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi tarafından kayıt işleminiz tamamlanmıştır diye mesaj gönderilmektedir. Ayrıca web www.auzef.istanbul.edu.tr sayfasından da ön bilgi alıp, kayıtlarınızı kontrol etme şansına sahipsiniz.

Öğrenciler kayıt yaptırdıkları programa göre, İstanbul Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, dönemlik Açık Öğretim Materyal Ücretini Halkbank şubelerine veya ATM’lerine yatırmakla yükümlüdür. Ön kayıt da telefonunuza gelen referans numarası ile öğrenci otomasyon sistemine giriş yaparak, kişisel bilgiler menüsü altında bulunan Harç Bilgilerim butonunu tıklayarak bölümünüzün materyal ücretini öğrenebilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara