Hangi Bölümee Kayıt yaptırmalıyım ?

Maverickk

Yeni Üye
Bölüm:
Maliye
Arkadaşlar merhaba, 2 senelik ön lisansımı tamamladım, bu hafta kayıt yaptıracağım, ancak bölüm konusunda çok kararsız kaldım, aklımda maliye var, ama maliye yanında iktisat ve çeko da düşündürüyor, amacım SADECE askerlik kısaltma değil bir yandan da mezun olduktan sonra kamu da yada askeriyede yelpazesi geniş bir bölüm olmasını amaçlıyorum, sizce hangi bölüm mezunları kamuda tercih ediliyor, bilgilendirebilir misiniz. teşekkürler.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Dikey Geçiş Tarihleri : 29 Eylul - 17 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır.

Maliye Mezunları, kamu kesimi ve özel sektörde çalışma imkanına sahiptirler. Kamu kesiminde vergi müfettişliği, gelir uzmanlığı, kontrolörlük; Hazine Müsteşarlığı ve Dış Ticaret Müsteşarlığında uzmanlık, kamu ve özel bankalarda müfettişlik; özel kesimde ise şirketlerde her kademede personel olarak çalışabilirler. Dilerlerse bir serbest meslek olarak serbest muhasebeci mali müşavirlik mesleğini icra edebilirler.

İktisat Mezunları, kamu sektöründe ve özel sektörde yer alan memurluk, uzman yardımcılığı (management trainee) ve müfettiş yardımcılığı (assistant inspector) kadroları da dahildir.Gerek geniş konu kapsamı gerekse de analitik yönü kuvvetli bir sosyal bilim olması dolayısıyla İktisat bölümü, mezuniyet sonrası kariyer olanakları oldukça geniş nadir bölümlerden birisidir.

ÇEKO Mezunları, kamu ve özel sektörün personel ve insan kaynakları bölümünde istihdam olanağı bulabileceklerdir. Ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında müfettiş ya da uzman olarak istihdam edilebilirler.
​​​​​
Sizi hangi meslek mutlu ederse onu seçin derim.. :)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO