2014 DGS İle Yerleşen Mezun Olamamış Öğrencilerin Kayıtları Hakkında

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2014 DGS İle Yerleşen Mezun Olamamış Öğrencilerin Kayıtları Hakkında

2014 DGS sınavı sonuçları ile üniversitelere yerleşen veya Dikey Geçiş Kapsamında sınavsız olarak aöf bölümlerine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerden; henüz stajı bitmemiş yada yapmamış veya tek ders sınavı yada bütünleme sınavı olduğundan dolayı mezun olamamış olan arkadaşlarım. YÖK’ün 21/08/2014 tarihinde aldığı karar uyarınca artık sizde kayıtlarınızı yaptırabileceksiniz.
Kayıt esnasında size zorluk çıkarmak isteyen üniversite görevlilerine aşağıdaki YÖK kararını gösterebilir veya YÖK’ün internet sitesindeki DUYURULAR bölümünden okumalarını sağlayabilirsiniz.

2014 DGS İle Yükseköğretim Programlarına Yerleşen Ancak Mezun Olamayan Öğrencilerin Kayıt İşlemleri İle İlgili Karar Metni

2014 Dikey Geçiş Sınavı ile yükseköğretim programlarına yerleştirilen, ancak öğretim kurumlarından tek ders, bütünleme, staj vb. nedenlerle mezuniyet işlemlerini tamamlayamadıkları için kazandıkları programa kayıt yaptıramayacak öğrencilerin, kayıt haklarının saklı kalması konusundaki dilekçeleri 21/08/2014 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında incelenmiş; ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan öğrencilere bütünleme veya ek sınav sonucunda kayıt hakkı kazandıkları programa kayıt hakkı tanındığı da dikkate alınarak, 2014 Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavını, tek ders sınavını vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden ön lisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2014-2015 eğitim -öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar programların kontenjanları dikkate alınmadan, 2014 DGS’de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmelerine karar verilmiştir.

Not: 21.08.2014 tarih ve 50037 sayılı yazımız ile üniversite rektörlüklerine bildirilmiştir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara