Ata Aöf 2014 DGS Kayıt Kılavuzu

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ata Aöf 2014 DGS Kayıt Kılavuzu

2014 DGS yerleştirme sonuçlarına göre Atatürk üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bölümlerini kazanan adayların kayıt işlemleri aşağıdaki şekilde yapılacaktır. 2014 DGS sonuçlarına göre kayıtlarda aşağıda yer alan maddelere göre kaydınızı yaptıracaksınız. ATA Aöf yi tercih eden tüm öğrencilere başarılar dileriz..

1 - Çevrimiçi (online) Kayıt
8-12 Eylül 2014 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden kayıtlarını yaptıran öğrencilerin kesin kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için OBS üzerinden alınacak Kayıt Formu’nun çıktısı alınarak aşağıda yer alan evraklar ile birlikte Fakültemize şahsen veya posta yoluyla ulaştırması gerekmektedir.

OBS Kayıt İşlemleri Resimli Anlatımı İçin Tıklayınız.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler
1- İnternet Kayıt Formu (İnternet üzerinden yapılacak olan online kayıt sonrası alınacaktır.)
2- Ön Lisans Geçici Mezuniyet Belgesinin ya da Ön Lisans Diplomasının aslı veya noter tasdikli sureti
3- 4,5 cm x 6 cm ebatlarında 2 adet vesikalık fotoğraf (Arkalarına T.C Kimlik numarası ile Ad ve Soyad yazılacaktır.)
4- 1991 ve daha önce doğumlu erkek öğrencilerin Askerlik Durumu Belgesi
5- Engelli öğrencilerimizin engel durumlarını belirten sağlık kurulu raporu
6- Birinci Dereceden Şehit Yakınları, Gaziler ve Gazi yakınları ise İlgili Kurumlardan Alınacak Durum Belgesinin Aslı ve Taleplerini Belirten Dilekçe

2- Harç Ödemeleri
Öğrencilerimizin yerleştirildikleri programa kayıt yaptırabilmeleri için Materyal Ücretini TC. kimlik numaraları ile VakıfBank şubelerine ya da internet bankacılığı aracılığıyla 8-12 Eylül 2014 tarihleri arasında ödemeleri gerekmektedir.

TC. kimlik numarası ile yapılmayan ödemeler Fakültemiz tarafından işleme alınmayacaktır.

Öğretim yılı ücretleri Dönemlik olarak 290tl. dir..

Açıköğretim Materyal Ücreti Muafiyeti
■ Engelli öğrenciler
Engelli öğrenci adaylarının ilgili kurum ve kuruluşlardan alacakları durum belgesinin asılları ve taleplerini belirten dilekçeleri ile şahsen veya posta yoluyla Fakültemize müracaat etmeleri gerekmektedir.

■ 1. Dereceden Şehit veya Gazi Yakınları ve Gaziler
Bu kapsamdaki öğrenci adaylarının ilgili kurum ve kuruluşlardan alacakları durum belgesinin asılları ve taleplerini belirten dilekçeleri ile şahsen veya posta yoluyla Fakültemize müracaat etmeleri gerekmektedir.

Not: Bu iki kapsamdaki öğrenciler, kesin kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra, Fakültemiz ilgili yönetim kurulu kararı sonucunda materyal ücreti iade işlem süreci başlayacaktır. Durumları uygun görülen öğrencilerin materyal ücreti iade işlemleri gerçekleştirilecektir.

3 - Kayıt Evrakları Teslimi
Kesin kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt evraklarını teslim edeceği ya da göndereceği adres: Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Yakutiye/ERZURUM

Not: Yurtiçi Kargo ile yapılan protokol çerçevesinde öğrencilerimizin kayıt evraklarını Türkiye’nin her yerinden uygun fiyatla göndermeleri sağlanmıştır. Yurtiçi kargo için gönderi kodu: 250638179

Tutuklu veya Hükümlü Öğrenciler
DGS sonucu ile ÖSYM tarafından Fakültemiz Sosyal Hizmet Lisans Programına yerleştirilen
tutuklu veya hükümlü öğrenciler kayıtlarını yaptırabilirler. Bu öğrenciler durumlarını
belgeledikleri takdirde uygun ortamlarda sınavlara alınacaklardır.

Askerlik İşlemleri
Kayıt sürecinde askerlik (tecil, muaf, terhis, vb.) işlemlerinde herhangi bir problem yaşanmaması için erkek öğrencilerin (1991 ve daha önceki yıl doğumlu erkek adayların) ilgili askerlik şubelerinden Askerlik Durum Belgesi almaları gerekmektedir.

e-Devlet Askerlik Durum Sorgulama İçin Tıklayınız.

Burslar
Fakültemize kayıtlı öğrenciler burs ve öğrenim kredileri ile ilgili detaylı bilgilere KYK adresinden ulaşabilirler.

Önlisans Programından Henüz Mezun Olamamış Öğrenciler
DGS’ye girerek Fakültemiz Sosyal Hizmet Lisans Programına yerleşen ancak öğrenim görmüş oldukları yüksekokuldan staj uygulamasından dolayı mezuniyet işlemlerini tamamlayamayan öğrenciler kayıt yaptırabilmektedir.

Staj uygulamalarını ancak Yükseköğretim Kurumunun belirlediği tarihlerde tamamlayabilen öğrenciler Fakültemize önlisans diplomalarını ulaştırdıkları takdirde kesin kayıt işlemleri tamamlanacaktır.

Konu ile ilgili olarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının bu yıla kadar olan uygulamaları dikkate alınarak kaydınız geçici olarak yapılabilecektir. Ancak önlisans mezuniyet şartını yerine getirmediğiniz takdirde kayıt işleminiz iptal edilecektir.

Ders kaydı
Fakültemize kesin kayıt yaptıran (materyal ücretini yatıran) öğrencilerin ders kayıt işlemleri akademik takvimde belirlenen tarihler arasında Dekanlığımız tarafından yapılacaktır.

Ders kayıtları ile ilgili usul ve esaslar daha sonra Fakültemiz web sayfasında yayımlanacaktır.

Öğrenci Kimliği ve Bilgi Form Gönderimi
Kesin kayıt işlemleri tamamlanan öğrencilerin Öğrenci Kimliği, Öğrenci Bilgi sistemi tanıtım form sistemde kayıtlı olan yazışma adreslerine posta yolu ile gönderilecektir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara