2014-DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Ek Yerleştirme Tercih İşlemleri

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
2014-DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Ek Yerleştirme Tercih İşlemleri

19 Temmuz'da yapılan DGS (Dikey Geçiş Sınavı ) için ek yerleştirme tercih işlemleri bugün başladı.

2014-DGS Ek Yerleştirme tercih işlemleri 24 Ekim - 31 Ekim 2014 tarihleri arasında ÖSYM’nin
http://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.

Ek Yerleştirme işlemini yapacak olan adaylar tercihlerini, TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Ek yerleştirme için tercih ücreti 10,00 TL’dir. Ek yerleştirme için tercih yapmak isteyen adaylar tercih ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM tercih süresi içinde yatıracaklardır. Bankalardan tercih ücreti yatırılmamalıdır. Adaylar, tercih işlemlerini yapmadan önce tercih ücretini yatırmış olmalıdır.

2014-DGS Ek Yerleştirme ile ilgili tablolar ve diğer bilgilere aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Ek Yerleştirme için ayrıca bir kılavuz hazırlanmayacaktır. Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Adayların yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilmeleri için bu programların koşullarını karşılamaları gerekir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

GENEL BİLGİLER

TABLO-1.MERKEZİ EK YERLEŞTİRME İLE DİKEY GEÇİŞ YAPILACAK YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARI

TABLO-1'DE YER ALAN YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARININ KOŞUL VE AÇIKLAMALARI

TABLO-2 ÖNLİSANS MEZUNİYET ALANLARINA GÖRE DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara