Aöf Öğrenci Kimlik Kartı

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Aöf Öğrenci Kimlik Kartı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıt yaptıran öğrencilere fakülteye kayıtlı olduğunu gösteren Öğrenci Kimlik Kartı verilmektedir. Öğrenci Tanıtım Kartı ise 2014-2015 öğretim yılında önlisans programlarında 5. yılını, lisans programlarında 8. yılını okuyacak öğrencilerden, kayıtlarını yeniletenlerin öğrenci kimlik kartı alınarak yerine Öğrenci Tanıtım Kartı verilmektedir. İkisi arasındaki fark budur.

Öğrenci Kimlik/Tanıtım Kartınızı, AOF bürolarından öğrencilik hizmeti almak için başvurduğunuzda, yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Ayrıca, Öğrenci Kimlik/Tanıtım Kartı, ara sınav ve dönem sonu sınavlarına girmek için öğrencilerin yanlarında bulunması gereken bir belgedir.

Öğrenci Kimlik Kartı ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları :

Öğrenci kimlik kartımı bir yakınım AÖF bürosundan alabilir mi?

Öğrenci Bilgi Formunuzla birlikte sizin adınıza bir yakınınız imza karşılığında öğrenci kimlik kartınızı bağlı olduğunuz AÖF bürosundan alabilir.

Öğrenci kimlik kartımı herhangi bir AÖF bürosundan alabilir miyim?

Öğrenci kimlik kartınızı sadece bağlı olduğunuz AÖF bürosundan alabilirsiniz.

Öğrenci kimlik kartım posta veya kargo ile adresime gönderilir mi?

AÖF bürosunda öğrenci kimlik kartınız kontrol edildikten ve ilgili öğretim yılının bandrolü yapıştırıldıktan sonra imza karşılığında size teslim edilecektir. Bu yüzden adresinize posta veya kargo ile öğrenci kimlik kartınız gönderilmemektedir.

Öğrenci kimlik kartıma bandrol almam gerekiyor mu?

Yeni kayıt yaptıran ya da kayıt yenileten öğrenciler, öğrenci kimlik veya tanıtım kartlarına 2014-2015 öğretim yılı bandrolünü AÖF büroları tarafından yapıştırmaları gerekmektedir.Öğrencilerin kayıt yeniletip yeniletmedikleri, “Öğrenci Kimlik” veya “Tanıtım Kartları”nın arka yüzüne yapıştırılacak bandrolle belirlenmektedir.

Öğrenci kimlik veya tanıtım kartına yapıştırılan bandroller, AÖF büroları ile diğer kurumlardan hizmet alırken ve sınavlarda kimliğinizin geçerliliğini gösterecektir.

Öğrenci Kimlik/Tanıtım Kartım için bir yakınım benim adıma AÖF bürosundan bandrol alabilir mi?

Sizin adınıza bir yakınınız AÖF bürosuna öğrenci kimlik/tanıtım kartınızla başvurarak bandrol alabilir.

Soyadımı değiştirdim, yeni öğrenci kimlik kartı çıkartmak için ücret ödemem gerekiyor mu?

Ad, soyad ve doğum tarihi bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler ücret ödemeden AÖF bürolarından yeniden kimlik kartı isteğinde bulunabilmektedirler.

Öğrenci kimlik/tanıtım kartımdaki fotoğrafımı değiştirebilir miyim?

Öğrenci kimlik/tanıtım kartınızda kullanılmasını istediğiniz 1 adet vesikalık fotoğraf ve 10.00 TL kimlik kartı bedelini Anadolu Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün T.C. Ziraat Bankası Anadolu Üniversitesi Şubesi IBAN TR 070001001900400036895009 numaralı hesabına yatırıp bankadan alınan dekontun aslını dilekçeye ekleyerek AÖF bürosuna bizzat başvurmanız halinde tarafınıza yeniden kimlik kartı düzenlenecektir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara