Mezun olmak için 2.00 ortalama şartı?

poppet

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
aof büroda bildiğiniz üzere genel not ortalaması 2.00 ın üzerinde olmadığı zaman mezun olamıyoruz,

şimdi misal CD olan bir notumuz var, ve mezun olabilmek için bu dersten geçmek zorundayız, ortalaması 2.00 ın üzerinde ise geçebiliyor

fakat birşey farkettim,

CC altında hiç bir dersi olmayan birinin bile, yani kısacası geçtiği tüm dersler içinde CD notu dahi olmayan birinin ortalaması bile 2.00 ın altında olabiliyor hesapladığımız zaman,

yani kısacası tüm derslerden geçer not aldığı halde ortalamayı tutturamadığı için mezun olamayanlar var?

bu durumda bu kişi ortalamayı 2.00 ın üzerine çıkarmak için yeniden ders almak mı zorunda ?

sadece istediği dersleri mi alabiliyor bu konuda bilgi verebilirmisiniz.

Dekalb

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
CC altında hiç bir dersi olmayan birinin bile, yani kısacası geçtiği tüm dersler içinde CD notu dahi olmayan birinin ortalaması bile 2.00 ın altında olabiliyor hesapladığımız zaman,
CD notu dahi olmayan (yani notları hep CC, CB ve üzeri) birinin ortalaması 2.00'ın altında olmaz. Yanlış hesapladınız galiba.

poppet

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
yanlış hesapladığımı sanmıyorum

görüldüğü üzere tüm dersler CC ve ortalama 1.91

Dekalb

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Bir yerlerde yanlışlık olduğu kesin. Ya CC dışında not var ya da sistemlerinde bir sorun...

Bu cümlenize dayanarak "CC altında hiç bir dersi olmayan birinin" genel not ortalaması 2.00'ın altında olmaz. Çünkü, bu durumda en düşük harf notu 2 oluyor. Ortalama nasıl 2'nin altına düşsün.

Genel Not Ortalaması = [ ( 1. Dersin Harf Notu * 1. Dersin Kredisi ) + ( 2. Dersin Harf Notu * 2. Dersin Kredisi ) .... ] / ( Toplam Kredi )

Sadece iki ders aldınız ve CC düştü diyelim. Bu derslerin kredisi de sırayla 5 ve 4 olsun.

GNO = [ ( 2 * 5 ) + ( 2 * 4 ) ] / ( 5 + 4 ) = 2

İsterseniz dediğim bu formüle göre elle hesaplayın. Ya da transkripti gönderin, vaktim olduğunda inceleyim nerede sorun olduğunu söyleyim.

poppet

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
umarım dediğiniz gibidir çünkü bende öyle olmasını umuyorum, yani herkesin zorlandığı derslerde çan eğrisi kapsamında geçme notları 50 nin altına bazen 40 ın altına düşüyor, yani benim işime geliyor, bana kalırsa ben tüm derslerden CC ile geçeyim mezun olayım sıkıntı yok, derece peşinde değilim bana diploma lazım, ki zorlanıyorum notlarımı forumda paylaşmıştım, amacım sadece okulu bitirmek, inşallah sıkıntı vardır çünkü bana da saçma geldi geçtiğim dersi tekrar almak, sonuçta CC notu alan biri her şartta o dersi geçmiş sayılmıyor mu, o zaman neden sıkıntı çıksın ki, işte tek kafamı kurcalayan ortalama meselesiydi, eğer dediğiniz gibi dersleri CC ile geçersek ortalama sıkıntı olmayacak, umarım öyledir ne diyeyim.:embras

Dekalb

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Dediğim gibi; bütün derslerden CC ve üzerinde aldıysanız/alırsanız ortalamanız en az 2.00 olur. Çünkü, CC'nin harf notu karşılığı 2'dir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara