Ön lisans transkriptini aöf bürosuna vermeli miyim?

bbaharr

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Geçen hafta telefonuma 23 ocağa kadar önlisans transkriptimi aöf bürosuna teslim etmem gerektiğine dair mesaj geldi. Lisans not ortalamamla birleştiriceklermiş.
Ama bugüne kadar hep mesajlar Anadolu Üniversitesi olarak geliyordu. Bu mesaj başka bir numaradan.O yüzden doğruluğundan emin olamadım
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dekalb

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Dikey Geçiş / Lisans Tamamlama Kapsamında Kayıt Yaptıranlar İçin Not Birleştirme Duyurusu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 15/6. maddesinde; “Dikey geçiş/lisans tamamlama kapsamında kayıt yaptıran öğrencinin daha önceden almış ve başarmış olduğu ilk dört yarıyıldaki dersleri için MU harf notu verilir. Mezuniyet koşullarını sağlaması halinde öğrencinin Genel Not Ortalaması önlisans programından aldığı derslerin ortalaması ile lisans eğitimi sırasında aldığı dersler üzerinden hesaplanarak Not Durum Belgesinde gösterilir.” denilmektedir.

Yukarıda açıklanan Yönetmelik hükmü gereğince, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine Dikey Geçiş ya da Lisans Tamamlama kapsamında kayıt yaptırmış ve 2014-2015 Öğretim Yılı Güz Dönemi sonunda mezun olabilecek öğrencilerimizin önlisans mezuniyetine ait genel not ortalaması ile lisans not ortalamasının birleştirilmesi işlemi AÖF bürolarımızdan yapılacaktır.

Not birleştirme işleminin yapılmasını isteyen öğrencilerimizin önlisans mezuniyetine ait mühürlü ve ıslak imzalı Not Durum Belgesi (Transkript) ile 23 Ocak 2015 tarihine kadar AÖF Bürosuna başvurması gerekmektedir.

Kaynak: AÖF

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara