2014-2015 öğretim yili bahar dönemi ders transferi ve muafiyet duyurusu

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
2014-2015 ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ DERS TRANSFERİ VE MUAFİYET DUYURUSU

Anadolu Ünıversitesi, Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 2014-2015 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders transferi ve muafiyet başvuruları 26 Ocak - 13 Şubat 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi lisans bolumlerine, Sınavsız ikinci üniversite kapsamında kayıt olanlar ile MYO ve Önlisans mezunlarının Dikey Geçiş kapsamında kayıt olduktan sonra daha önce gördükleri Yabancı Dil 1-2, Temel Bilgi Teknolojileri 1-2 (Bilgisayar), Türk Dili ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 1-2 derslerinden de muaf olduklarını açıkladı.

2014-2015 Öğretim Yılı Güz Döneminde muafiyet işlemleri gerçekleştirilen ve öğrenci sayfasında Akademik Durum linkinde yukarıda adı geçen ders/derslerin notu MU ile gösterilen öğrencilerin, muaf olduğu dersler ile ilgili 2014-2015 Öğretim Yılı Bahar Döneminde herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II, Yabancı Dil I – II, Temel Bilgi Teknolojileri I – II ders/dersleri için 2014-2015 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders transferi ve muafiyet başvuruları ile ilgili açıklamalar aşağıdadır.

Daha önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı iken yukarıda adı geçen veya bunlara eşdeğer ders/dersleri almış ve başarmış ya da mezun olmuş öğrencilerin kayıtlı olduğu programdaki muafiyet işlemleri ilgili Fakülte tarafından yapılır.

Daha önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine ÖSYM Öğrenci Numarası ile kaydı bulunanlar diğer bir deyişle bu kaydında T.C. kimlik numara bilgisi bulunmayan öğrenciler, muafiyet işlemleri için 26 Ocak – 13 Şubat 2015 tarihleri arasında AÖF Bürosuna başvuracaklardır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri dışında bir yükseköğretim programından mezun olan ya da yukarıda adı geçen ders/dersleri alıp başarmış ve muafiyet talebinde bulunacak öğrenciler;

• AŞAMA: ÖĞRENCİ GİRİŞİ linkinden T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak “Muafiyet İşlemleri” menüsünde ilgili alanları 26 Ocak – 13 Şubat 2015 tarihleri arasında doldurarak internet başvurusunu tamamlamalıdır

• AŞAMA: Muafiyet işlemleri için gerekli belge/belgelerini 26 Ocak – 13 Şubat 2015 tarihleri arasında AÖF Bürosuna teslim etmelidir. Muafiyet işlemleri için gerekli belge/belgeleri teslim etmeyen ya da eksik teslim eden öğrencinin ders transferi ve muafiyet başvurusu kabul edilmeyecektir.

DERS TRANSFERİ VE MUAFİYET TALEP ETTİĞİ YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMDAKİ ÖĞRENİM DURUMUDERS TRANSFERİ VE MUAFİYET İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER
Mezun
  • Diploma Aslı ya da Onaylı Fotokopisi,
  • Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı,
  • Mezuniyet Tarihini Gösteren Onaylı Transkript (Not Durum Belgesi)
belgelerinden herhangi biri
Kayıtlı,
  • Onaylı Transkript (Not Durum Belgesi)
Kaydi Silinmiş,
Lisans Programından Kaydını Sildirerek Önlisans Diploması Almış

• Mezun öğrenciler yukarıda adı geçen derslerin tümünden,
  • Kayıtlı, kaydı silinmiş, lisans programından kaydını sildirerek önlisans diploması alan öğrenciler, alıp başarılı oldukları ders/derslerden ders transferi ve muafiyet talebinde bulunabilir.
Muafiyet talebinde bulunan öğrenci, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Ders Transferi ve Muafiyet Esasları’nı kabul etmiş sayılır.

MUAFİYET İŞLEMİNİ YAPACAKLAR :

1) Anadolu Unıversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı olduğu programda yukarıda belirtilen ders/derslerinden muafiyet işlemleri daha önceki dönemlerde gerçekleştirilen ve öğrenci sayfasında AKADEMİK DURUM linkinde bu ders/derslerin notu
MU ile gösterien öğrencilerin, muaf olduğu ders/dersler ile ilgili 2014-2015 Öğretim Yılı Bahar Döneminde herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

2)Bir yükseköğretim programından,

1. Mezun olanlar yukarıda adı geçen derslerin tümünden,
  2. Kayıtlı/kaydı silinmiş/lisans programından kaydını sildirerek Önlisans diploması alan öğrenciler, alıp başarılı oldukları ders/derslerden muafiyet talebinde bulunabilecekler.

MUAFİYET İŞLEMİNİ YAPMAYACAKLAR :

1. DİKEY GEÇİŞ kapsamında kayıt yaptıran öğrenciler, yukarıda adı geçen ders/derslerden ilgili Fakülte tarafından muaf tutulur. Bu kapsamda kayıt yaptıran öğrencilerin muafiyet ile ilgili herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.
  2. YATAY GEÇİŞ kapsamında kayıt yaptıran öğrencilerin muafiyet işlemleri, Yatay Geçiş Esaslarına göre yapıldığından bu kapsamda kayıt yaptıran öğrencilerin muafiyet ile ilgili herhangi bir işelm yapmasına gerek yoktur.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,723
Son üye
AlanDQ