6353 ve 6569 Sayılı Kanun Kapsamında Af Başvurusu İle Kayıt Yaptıran/Yaptıracak Öğrenciler İçin Ders Transferi ve Muafiyet Duyurusu

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
6353 ve 6569 Sayılı Kanun Kapsamında Af Başvurusu İle Kayıt Yaptıran/Yaptıracak Öğrenciler
İçin Ders Transferi ve Muafiyet Duyurusu

6353 ve 6569 Sayılı Kanun Kapsamında Af Başvurusu ile 2014-2015 Öğretim Yılında Bahar Dönemi kayıt yaptıran/yaptıracak öğrenciler için Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II, Yabancı Dil I – II, Temel Bilgi Teknolojileri I – II ders/dersleri için 2014-2015 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders transferi ve muafiyet başvuruları ile ilgili açıklamalar aşağıdadır.

Daha önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı iken yukarıda adı geçen veya bunlara eşdeğer ders/dersleri almış ve başarmış ya da mezun olmuş öğrencilerin kayıtlı olduğu programdaki muafiyet işlemleri ilgili Fakülte tarafından yapılır.

Daha önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine ÖSYM Öğrenci Numarası ile kaydı bulunanlar diğer bir deyişle bu kaydında T.C. kimlik numara bilgisi bulunmayan öğrenciler, muafiyet işlemleri için 23 Şubat – 1 Mart 2015 tarihleri arasında AÖF Bürosuna başvuracaklardır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri dışında bir yükseköğretim programından mezun olan ya da yukarıda adı geçen ders/dersleri alıp başarmış ve muafiyet talebinde bulunacak öğrenciler;

I.AŞAMA: http://aof.anadolu.edu.tr adresinin “Öğrenci Girişi” bölümüne T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak “Muafiyet İşlemleri” menüsünde ilgili alanları 23 Şubat – 1 Mart 2015 tarihleri arasında doldurarak internet başvurusunu tamamlamalıdır.

II. AŞAMA: Muafiyet işlemleri için gerekli belge/belgelerini 23 Şubat – 1 Mart 2015 tarihleri arasında AÖF Bürosuna teslim etmelidir.

MUAFİYET TALEP ETTİĞİ YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMDAKİ ÖĞRENİM DURUMUMUAFİYET İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGE
Mezun
  • Diploma Aslı ya da Onaylı Fotokopisi,
  • Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı,
  • Mezuniyet Tarihini Gösteren Onaylı Transkript
belgelerinden herhangi biri
  • Onaylı Transkript (Not Durum Belgesi)
Kaydı Silinmiş
Lisans Programından Kaydını Sildirerek Önlisans Diploması Almış

• Mezun öğrenciler yukarıda adı geçen derslerin tümünden,
  • Kayıtlı, kaydı silinmiş, lisans programından kaydını sildirerek önlisans diploması alan öğrenciler, alıp başarılı oldukları ders/derslerden muafiyet talebinde bulunabilir.
Muafiyet talebinde bulunan öğrenci, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Ders Transferi ve Muafiyet Esasları’nı kabul etmiş sayılır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,416
Kullanıcılar
90,723
Son üye
AlanDQ