Aöf'ye Nasıl Öğrenci Olabilirim ?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Aöf'ye Nasıl Öğrenci Olabilirim ?

Anadolu Üniversitesinin Merkezi Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans ve lisans programlarına kayıt olmanın pek çok yolu bulunmaktadır.
Aşağıda Anadolu Üniversitesi'nde öğrenci olabilmek için kayıt türleri ve koşulları yer almaktadır.

Yeni Kayıt :
En az lise veya dengi okul mezunu olacak/olan adaylar için yapılan kayıt türüdür.

Dikey Geçiş :
-Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olacak/olan adaylar için yapılan kayıt türüdür.

Lisans Tamamlama :
4 yıllık öğretim süresi olan yüksekokul veya fakültelerin 1, 2, 3 ve 4. yarıyıl derslerinin tümünden başarılı olup kaydını sildirerek önlisans diploması alan öğrencilerin, lisans tamamlama yaparak öğrenimlerine devam edebilmeleri için yapılan kayıt türüdür.

Yatay Geçiş
: Örgün öğretimde öğrenci olup açıköğretim sistemiyle öğrenimine devam etmek isteyen öğrenciler için yapılan kayıt türüdür.

İkinci Üniversite :
Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile halen öğrenim gören öğrenciler için yapılan kayıt türüdür.

Af Kapsamında Kayıt :
Kaydı silinenler, ÖSYS ile yerleşip kayıt yaptırmayanlar, kurumlar arası yapılan Protokolden başvurup kayıt yaptırmayanlar öğrenimlerine devam etmek için kayıt yaptırabilirler.

efecan

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
kaydı silinenler derken ben mesela 2 yılıga yazıdım 1 seneokudum ve 1 sene sonra universiteyi bıraktım sonra kendim kaydımı sildirdim ve açıkögretime yazılmak istedim bu mumkun mu

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara