Açıköğretim Fakültesi Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı 2014-2015 Öğretim Yılı Laboratuvar Dersleri Uygulama Haftası Seçimi Kayıt Duyurusu

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Açıköğretim Fakültesi Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı 2014-2015 Öğretim Yılı Laboratuvar Dersleri Uygulama Haftası Seçimi Kayıt Duyurusu

LABORATUVAR DERSLERİ İÇİN UYGULAMA HAFTASI SEÇİMİ KAYIT İŞLEMLERİ 18-22 MAYIS 2015 TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. KAYIT TARİHLERİ KESİNLİKLE UZATILMAYACAKTIR. BU TARİHLER ARASINDA LABORATUVAR DERSLERİ HAFTA SEÇİMİ YAPTIRMAYAN ÖĞRENCİLER SONRADAN KAYIT İŞLEMİ İÇİN HERHANGİ BİR HAK İDDİA EDEMEZ, MAZERET İLERİ SÜREMEZ VE 2014-2015 ÖĞRETİM YILINDA LABORATUVAR DERSLERİNE KAYIT HAKKINI KAYBEDERLER.Açıköğretim Fakültesi “Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı” Önlisans Programı öğrencileri, laboratuvar derslerine kayıt işlemini 4 - 8 Mayıs 2015 tarihleri arasında http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden T.C. Kimlik No ve Şifreleriyle giriş yaparak “Laboratuvar Derslerine Kayıt” linkinden gerçekleştireceklerdir. 18 - 22 Mayıs 2015 tarihleri arasında öğrencilerin sisteme tekrar giriş yaparak laboratuvar derslerine katılmak istedikleri haftayı seçmeleri gerekmektedir.

1. Yaz dönemi programında “Atölye çalışması I”, “Atölye Çalışması II” ve “Devre Analizi Laboratuvarı” olmak üzere üç laboratuvar dersi mevcuttur. Söz konusu yaz dönemi laboratuvar dersleri sadece 2012-2013 akademik yılında ve takip eden yıllarda programa kayıt yaptıran öğrenciler için zorunludur. Bu dönemden önce programa kayıt yaptıran öğrenciler yaz dönemi laboratuvar derslerine katılmayacaktır.
  2. Açıköğretim Fakültesi Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Önlisans Programındaki laboratuvar derslerini almak zorunludur ve bu söz konusu dersler için muafiyet yoktur. Bu dersleri alıp başarısız olan öğrenciler mezun olamazlar.
  3. Söz konusu programda laboratuvar dersleri için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.
  4. Yaz Dönemi Laboratuvar Dersleri yalnızca Anadolu Üniversitesinde yürütülmektedir.
  5. Bir öğrenci yaz döneminde yapılacak laboratuvar derslerine kayıt yaptırdığında üç laboratuvar dersine de aynı anda kayıt yaptırmış sayılacaktır.
  6. Her bir laboratuvar derslerine % 70 devam zorunluluğu vardır.
  7. Laboratuvar derslerinden başarılı olmak için %70 devam zorunluluğu koşulu ile her bir laboratuvar dersinde yer alan toplam 8 deneyden en az 6 deney yapmış ve bu deneylerin raporlarından 100 üzerinden en az toplam 60 puan almış olmak gerekir. Bu koşulları sağlayan öğrenci söz konusu laboratuvar dersinden “Yeterli” (YT) notu ile değerlendirilir.
  8. Laboratuvar derslerinde %70 devam zorunluluğu ile toplam 8 deneyden en az 6’sını yapma koşulunu sağlayan ancak deney raporlarından 100 üzerinden toplam 60 puanın altında not alan öğrenci ilgili laboratuvar dersinden başarısız sayılır ve “Yetersiz” (YZ) notu ile değerlendirilir.
  9. Laboratuvar derslerine kayıt yaptıran ancak hiç devam etmeyen ya da %70 devam barajının altında derslere devam eden öğrencinin yaptığı deney sayısı ve deney raporlarından aldığı nota bakılmaksızın “Devamsız” (DZ) notu ile değerlendirilir.
  10. Öğrenci Eskişehir’de kaldığı süre içinde KONAKLAMA KENDİSİNE AİTTİR. Öğrenciler özel yurt, devlet yurdu, apart, otel vb. yerlerde konaklayabilirler. Üniversite tarafından konaklamaya ilişkin herhangi bir organizasyon yapılmamakla birlikte, her yaz dönemi için Kredi ve Yurtlar Bölge Müdürlüğüne söz konusu programlar hakkında bilgi verilmektedir. Kurumun uygun görmesi durumunda, programa kayıt olan öğrencilerin bir listesi yurtlarla paylaşılmaktadır. Öğrenciler bu durumda yurt seçeneğinden de yararlanabilecektir.
  11. Öğrenciler, Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü içerisinde bulunan Öğrenci Yemekhanesinden öğrenci ücreti karşılığında (Cumartesi günü hariç) öğle yemeği yeme olanağına sahiptir.
  12. Öğrencilerin laboratuvar derslerine gelirken yanlarında kurşun kalem, silgi, cetvel ve basit bir hesap makinası bulundurmaları gerekmektedir.
  13. Öğrenciler,
    http://aop.eogrenme.anadolu.edu.tr/eeuid/genel-bilgiler/Sayfalar/uygulama.aspx adresine girerek uygulama dersleri hakkında detaylı bilgi alabilirler. Ayrıca web sitesinden “Dersler” bölümüne tıklayarak söz konusu laboratuvar derslerinin kitaplarına (pdf olarak) ulaşabilirler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara