Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 6353 Sayılı Kanun Kapsamında Af Başvuru Duyurusu

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
[h=2]Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 6353 Sayılı Kanun Kapsamında Af Başvuru Duyurusu[/h]12 Temmuz 2012 tarih ve 28351 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair 6353 sayılı Kanunun 11. maddesi ile 2547 sayılı Kanuna eklenen geçici 63. maddesinde “Süresi içerisinde başvurmamaları nedeniyle bu Kanunun geçici 58 inci maddesinden yararlanamayanlar, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren ilişiklerinin kesildiği yükseköğretim kurumuna başvurmaları halinde geçici 58 inci maddede yer alan esaslara göre, takip eden eğitim-öğretim yılında öğrenimlerine başlayabilirler.” denilmektedir.
Buna göre Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden 25.02.2011 tarihine kadar her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilenler ile bu fakültelerin programlarına (2010 öğretim yılı ve öncesi ÖSYS/2010 öğretim yılı ve öncesi Protokol) kapsamında yerleştirilen ancak kayıt yaptırmayanlar 6353 sayılı Kanundan yararlanmaya devam edeceklerdir.
Af kapsamında 6353 sayılı Kanun’dan yararlanmak isteyenler bulunduğu ildeki AÖF bürosundan 24 Temmuz 2015 tarihi mesai bitimine kadar bizzat veya bir yakını aracılığıyla başvurabilirler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara