Ata-Aöf Kayıtlar İçin Ne Kadar Harç Ödenecek?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Erzurum Atatürk Üniversitesi Ata-Aöf Kayıtlar İçin Ne Kadar Harç Ödenecek?

Erzurum Atatürk Üniversitesi Ata-Aöf bölümleri için 2015-2016 eğitim yılı harç ücretlerini aşağıdan görebilirsiniz. Açıköğretim Fakültesi bölümlerine ÖSYM-YGS, ÖSYM-DGS,, ÖSYM-İkinci Üniversite kapsamında kayıt olacak olan veya kayıt yeniletecek olan öğrencilerin 2015 yılı harçlarını aşağıdan görebilirsiniz. Harçlar her yıl olduğu gibi bu yılda TC kimlik numarası belirtilerek Vakıfbank şubelerinden yatırılacak. Yeni kayıt olacaklar kayıt tarihleri içinde, kayıt yenileyecek olanlarda kayıt yenileme tarihleri içinde harç ücretlerini ödemeleri gerekmektedir. Aşağıda hangi bölümlerin ne kadar ödeyecekleri belirtilmiştir.

Ata Aöf 2015/2016 Harç Ücretleri
Önlisans Bölümleri İçin;
Acil Durum ve Afet Yönetimi 290 TL Dönemlik
Adalet 290 TL Dönemlik
Bankacılık ve Sigortacılık 290 TL Dönemlik
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 290 TL Dönemlik
Bilgi Yönetimi 290 TL Dönemlik
Çağrı Merkezi Hizmetleri 290 TL Dönemlik
Çocuk Gelişimi 290 TL Dönemlik
Dış Ticaret 290 TL Dönemlik
Emlak ve Emlak Yönetimi 290 TL Dönemlik
Halkla İlişkiler ve Tanıtım 290 TL Dönemlik
İlahiyat 290 TL Dönemlik
İş Sağlığı ve Güvenliği 290 TL Dönemlik
İşletme Yönetimi 290 TL Dönemlik
Lojistik 290 TL Dönemlik
Özel Güvenlik ve Koruma 290 TL Dönemlik
Reklamcılık 290 TL Dönemlik
Sağlık Kurumları İşletmeciliği 290 TL Dönemlik
Sosyal Hizmetler 290 TL Dönemlik
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği 290 TL Dönemlik
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 290 TL Dönemlik
Turizm ve Otel İşletmeciliği 290 TL Dönemlik

Lisans Bölümleri İçin;
Halkla İlişkiler ve Tanıtım 290 TL Dönemlik
İşletme 290 TL Dönemlik
Sosyal Hizmet 950 TL Dönemlik
Sosyoloji 290 TL Dönemlik

Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama 1,108 TL Yıllık
Yabancı uyruklu öğrenciler dönemlik 600 TL / 250 € ödeyeceklerdir.

Ata Aöf Kayıt Tarihleri ve İşlemleri. ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Ata Aöf Kayıt Evrakları Nelerdir. ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Ata Aöf Sınavları Nerede ve Nasıl Yapılmaktadır. ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Üniversiteye harç ücretleri ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aşağıdan görebilirsiniz.

Yapılacak ödemeler nelerdir?
Öğrencilerimizin yerleştirildikleri programa kayıt yaptırabilmeleri için ödemeleri gereken ücret Açıköğretim Materyal Ücreti’dir. Bu ücret programların özelliklerine bağlı olarak Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.

Ödemeler ne zaman yapılacaktır?
Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yer alan önlisans ve lisans programlarına kayıtlı öğrenciler, Açıköğretim Materyal Ücreti ile ilgili ödemeleri Güz ve Bahar Yarıyılı başlarında yapacaklardır.

Ödemeler taksitler halinde yapılabilecek midir?
Ödemeler Güz ve Bahar Yarıyılı başlarında yapılacaktır. Bunun dışında herhangi bir taksitlendirme olmayacaktır.

Ödemeler nasıl yapılacaktır?
Fakültemize kayıt yaptıracak öğrencilerimizin 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı ödeme planı aşağıya çıkartılmıştır.

Ödemeler hangi bankaya ve hangi hesaplara yapılacaktır?
İlk yerleştirme için Ödemeler, T.C. Kimlik numarası belirtilerek, 03.08.2014 – 16.08.2014 tarihleri arasında herhangi bir Vakıfbank şubesine yapılmalıdır.

Ödemeler için hesap numarası var mı?
Bankaya herhangi bir hesap numarası belirtmenize gerek yoktur. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrenim ücretlerinin ödeneceği ifade edilerek T.C. Kimlik numarası belirtildiğinde ödenmesi gereken miktar banka tarafından size bildirilecektir.

Ödemeler yalnızca Vakıflar bankasının şubelerine mi yapılabilecektir?
Ödemeler Vakıflar Bankası Şubeleri aracılığı ile yapılabileceği gibi Vakıflar Bankası ATM’lerinden, İnternet Bankacılığı ile havale yapılarak veya Vakıfbank Telefon Bankacılığı ile de yapılabilecektir.Bulunduğum yerleşim biriminde Vakıflar Bankası yok.

Ödemelerimi nasıl yapabilirim?
Vakıflar bankası internet bankacılığı aracılığı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir bankadan hesaba havale gibi bir uygulama söz konusu olmayacaktır.

Ödemelerimi bankalar arasında havale yolu ile yapabilir miyim?
Havale yolu ile ödeme uygulaması yapılmamaktadır. Bulundukları yerde Vakıflar Bankası şubesi bulunmayan öğrencilerimiz Vakıflar Bankasından internet bankacılığı için kullanıcı adı ve şifresi alarak ödemelerini yapabileceklerdir.

Ödemelerimi toplu olarak yapabilir miyim?
Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı öğrencileri ödemelerini toplu olarak yapamayacaklardır. Bu öğrencilerimiz ilgili protokol gereği ödemelerini aylık olarak yapabileceklerdir.Ödemeleri ne zaman yapabilirim?Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı öğrencileri ödemelerini her ayın 1’i ile 30 arasında diledikleri bir gün yapabilirler.

Ödemeleri zamanında yapmazsam ne olur?
Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı öğrencileri ödemelerini ilgili ay içerisinde yapamazlar ise ödemeler için yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri uygulanarak gecikme zammı ile birlikte tahsil edilir. Bu öğrenciler bir önceki döneme ait borçlarını yatırmadan desr kayıt işlemi yaptıramazlar.

Özürlü öğrenciler için ödemeler konusunda yapılacak uygulama nedir?
Özürlü öğrencilerin ödeyecekleri Açıköğretim Materyal Ücreti ile ilgili uygulama hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Hangi öğrencilerden Açıköğretim Materyal Ücreti alınmayacaktır?
Fakültemize kayıt yaptıran hangi öğrencilerden Açıköğretim Materyal Ücreti alınmayacağı ile ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Şehit/Gazi yakınıyım, Açıköğretim Materyal Ücreti ödeyecek miyim?
Bakanlar Kurulunun konu ile ilgili kararında belirtilen Kanunlar kapsamında yer alan öğrenciler için Açıköğretim Materyal Ücreti ile ilgili yapılacak uygulama hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara