Akademik Danışmanlık ve Üniversitelerde Verilen Dersler

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Akademik Danışmanlık ve Üniversitelerde Verilen Dersler

Anadolu Üniversitesi İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakültesi olmak üzere 3 fakülte olarak eğitim vermektedir. Kredili sisteme göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrenciler,Akademik Danışmanlık Hizmetleri kapsamında, bazı dersleri çeşitli üniversitelerde yüz yüze alabilmektedir. Dönemlik ve kredili sisteme kayıt yaptırmış öğrencilere yönelik yüz yüze verilen akademik danışmanlık dersleri öğrencilerin zorlandıkları dersleri daha iyi anlayabilmeleri ve dersleri daha iyi kavrayabilmeleri açısından oldukça önemli bir hizmettir.
AçıkÖğretim Akademik Danışmanlık Hizmetleri, tüm illerde ve 12 İlçemerkezinde (Alanya, Bandırma, Biga, Bozüyük, Çorlu,Elbistan, Fethiye, İnegöl, İskenderun, Nazilli, Polatlı, Erciş) yürütülmektedir.

Akademik Danışmanlık hizmetleri;

İSTANBUL
’da,Marmara Üniversitesi: Eczacılık Fakültesi,- HAYARPAŞA;Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, - ANADOLUHİSARI; İşletmeFakültesi - BAHÇELİEVLERolmak üzere 3 merkezde uygulanmaktadır..

ANKARA
’da,Ankara Üniversitesi: Hukuk Fakültesi,- CEBECİ;Gazi Üniversitesi: Hukuk Fakültesi - BEŞEVLER'deuygulanmaktadır.

İZMİR
’de, Dokuz Eylül Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,-BUCA;Yaşar Üniversitesi: Selçuk Yaşar Kampusu - BORNOVAolmak üzere 2 merkezde uygulanmaktadır.

ESKİŞEHİR
’de,Anadolu Üniversitesi: Hukuk Fakültesi ve Açık Öğretim Eğitim,Öğretim ve Danışmanlık Birimi Binası, - YunusEmre Kampüsü Girişi ; EskişehirOsmangazi Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi –MEŞELİKKAMPÜSÜolmak üzere 2 merkezde yürütülmektedir.

Yüzyüze verilecek akademik danışmanlık dersleri Güz Ve bahar dönemiolmak üzere ikiye ayrılmaktadırgi İller.

Güz Dönemi dersleri, 2 Kasım 2015 Pazartesi günü başlayacak 22 Ocak 2016 tarihinde sona erecektir.

Akademik Danışmanlık hizmeti güz dönem ve bahar dönemi dersleri :

Güz Dönemi Akademik Danışmanlık Dersleri
1. Yarıyıl3. Yarıyıl5. Yarıyıl7. Yarıyıl
Arapça IArapça IIIFinansal Yönetim IDenetim
Eski Türk Edebiyatına Giriş: Biçim ve Ölçüİstatistik IMaliyet MuhasebesiTürk Vergi Sistemi
Genel Muhasebe IMikro İktisat
Hukukun Temel Kavramları
İktisada Giriş I
İngilizce I
Matematik I
Osmanlı Türkçesine Giriş I
Bahar Dönemi Akademik Danışmanlık Dersleri
2. Yarıyıl4. Yarıyıl6. Yarıyıl
Arapça IIArapça IVFinansal Yönetim II
Borçlar Hukukuİstatistik IIİş ve Sosyal Güvenlik Hukuku
Eski Türk Edebiyatına Giriş: Söz SanatlarıMakro İktisatMaliyet Yönetimi
Genel Muhasebe II
İktisada Giriş II
İngilizce II
Matematik II
Osmanlı Türkçesine Giriş II

Derslere katılmak isteyen öğrenciler, genel kuralların yanı sıra, hem Anadolu Üniversitesi hem de yüz yüze öğretim gördükleri üniversitelerin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar.Ders programları, Güz Dönemi için Ekim ayının son haftası içinde, Bahar Dönemi için ise Mart ayının ilk haftası içinde, derslerin yapılacağı binalarda, Açıköğretim Bürolarında ve bu internet sayfasında ilan edilecektir.Dersler, resmî tatil günleri (31 Aralık, 1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs), Açıköğretim sınavlarının yapıldığı günler ve Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılabilecek tatil günlerinde yapılmayacaktır.

Akademik Danışmanlık Hizmetleri’ne ilişkin olabilecek değişiklikler ve gelişmeler, illerdeki AÖF büroları, Anadolu Üniversitesi’nin internet sayfası ve basın aracılığı ile duyurulacaktır.

ÖNEMLİ :

Akademik danışmanlık hizmetleri , merkezlere göre, hafta içi akşamları veya hafta sonları yapılan akademik danışmanlık dersleri için
hiçbir ücret alınmamaktadır.

Akademik danışmanlık dersleirne öğrenci kimliği/öğrenci tanıtım kartı gösterilerek dersliklere girilebilmektedir.

Akademik Danışmanlık derslerine katılım zorunlu değildir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl