Ata-Aöf Öğrenci Kimlik Kartı

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Atatürk üniversitesi açıköğretim Fakültesine kayıtlı olan tüm öğrencilere Ata-Aof olduklarını gösteren bir kimlik kartı verilmektedir. Üniversite tarafından Kesin kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra kimlik kartlarınız hazırlanarak posta yolu ile sizlere ulaştırılır, öğrencilerin kimlik kartı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Öğrenci Kimlik kartlarınızı fakültenizin yapmış olduğu sınavlara giriş yaparken ve diğer üniversite öğrencilerine tanınan hak ve imkanlardan faydalanmak için kullanabilirsiniz. Ata-Aof Öğrenci kimlik kartları her yıl yenilenmemektedir. Onun yerine her yıl eğtim öğretim yılının başında öğrenci kimlik kartlarının üzerlerine yapıştırılacak bandroller öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilerek kimlik kartlarının güncellenmesi sağlanır. Kimlik kartlarının güncellenmesi için öğrencilerin herhangi bir talepte bulunmasına gerek yoktur. Bandrollerin size ulaşmaması durumunda tekrar gönderilmesi için Atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesine konu ile ilgili olarak yazılı şekilde başvurmanız gerekmektedir.

Ad-Soyad değişikliği olan durumlarda kimlik kartlarının güncellenmesi için ne yapmalıyım.

Ad ve soyad değikliklerinde kimlik kartlarınızın güncellenmesi için kimlik kartınızla beraber resmî belgenizin fotokopisini (evlilik cüzdanı, boşanma belgesi) ve öğrenci kimlik değişikliği talebinizin bulunduğu dilekçe ile birlikte atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesine göndermeniz gerekmektedir.

Öğrenci Kimlik kartım kaybolursa yeni bir kart çıkartabilirmiyim? Bu konuda yapmalıyım.

Evet yeni bir öğrenci kartı çıkartabilirsiniz. Öğrenci kimlik kartını kaybeden öğrencilerin açıköğretim fakültesine yazılı olarak başvurması gerekmektedir. Atatürk üniversite açıköğretim fakültesine Kimlik kartınızı kaybettiğinize dair yazılı olarak başvurduğunuz takdirde yeni öğrenci kimlik kartınız size gönderilecektir.

Öğrenci Kimlik kartım zarar gördü, yıprandı, kırıldı bu durumda yeni bir öğrenci kartı çıkartabilirmiyim ?

Öğrenci kartınızın fiziksel olarak herhangi bir zarar görmesi durumunda Atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesinden (ata-aof) yeni bir öğrenci kimlik kartı talebinde bulunabilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara