Ata-Aöf Ders Kayıt İşlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesi öğrencileri bir yılda 2 defa olmak üzere her yarıyıl materyal ücreti yatırarak kesin kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Ders Kayıt işlemlerini kimler yapabilir ?

Materyal ücretini yatırarak Kesin kayıt işlemi yaptıran 1. sınıf öğrencilerinin ders kayıt işlemleri Fakültemiz tarafından yapılmaktadır. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri ders kayıt işlemlerini akademik takvimde belirtilen tarihler arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden kendileri yapacaklardır.

Yani fakülteye yeni kayıt yaptıran öğrencilerin ilk yıl ders kayıt işlemi yapmalarına gerek yoktur, Ders kayıt işlemlerini yalnızca 2,3 ve 4. sınıf öğrencileri akademik takvimde belirtilen tarihler arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden kendileri yapacaktır.

Ders Kayıt İşlemleri Ne Zaman Yapılır ?

Ders kayıt tarihleri her eğitim – öğretim yılının başında akademik takvim ile birlikte açıklanır.

Ders Kaydı Nasıl ve Nereden Yapılır ?

Ders kayıt işlemleri Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılacaktır. ÖBS için size verilen Kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra “Öğrenim” menüsü altında yer alan “Ders Alma” başlığını kullanarak ders kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İçinde Bulunduğunuz yarıyıl içerinde almanız gereken dersleri seçerek “seçilen dersleri al” butonuna tıklayıp ders kaydınızı yapmalısınız. Seçtiğiniz dersler Ata-Aöf tarafından onaylandıktan sonra ders kayıt işlemleriniz tamamlanmış olur.

Eğer önceki yıllardan kalan dersleriniz varsa bu dersler sistem tarafından otomatik olarak yüklenecektir. Geriye kalan dersler öğrenci tarafından seçilecektir.

Hangi Dersleri Seçeceğim?

İçinde Bulunduğunuz dönemde/yarıyılda kayıtlı olduğunuz programa ait hangi dersleri seçeceğinizi Fakültemiz web sitesinde yer alan “Programlar” başlığı altından müfredat bilgisinden bakıp kontrol edebilirsiniz.

Bir dönemde En fazla kaç kredilik ders alabilirim ?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesi öğrencileri bir dönem içinde en fazla 30 kredilik ders alabilirler.

Derslerinizi seçtiyseniz kontrol etmenizde fayda var. Seçtiğiniz derslerin onaylanıp onaylanmadığını Öğrenci Bilgi Sitemi’nden “Öğrenim” menüsünün altındaki “Ders Alma Listesi” menüsünden bakıp kontrol edebilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara