Ata-Aof Sınav İşlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Atatürk Üniversitesi açıköğretim fakültesinde kaç sınav yapılmaktadır?

Fakültemizde bir dönemde toplam 3 sınav yapılmaktadır. Bir eğitim – öğretim yılı içerisinde her dönem/yarıyıl için bir adet ara sınav, bir yarıyıl sonu sınavı ve bir bütünleme sınavı olmak üzere toplam 3 sınav yapılmaktadır. Ara sınavlar LMS (Öğrenim Yönetim Sistemi) üzerinden online olarak, yarıyıl sonu ve bütünleme sınavları ise ülke çapında gerçekleştirilen merkezî sınavlarla yüz yüze gerçekleştirilmektedir.

Sınavlar hangi şekillerde yürütülmektedir?

Fakültemizde Ara sınavlar LMS (Öğrenim Yönetim Sistemi) üzerinden online olarak, yarıyıl sonu ve bütünleme sınavları ise ülke çapında gerçekleştirilen merkezî sınavlarla yüz yüze gerçekleştirilmektedir. Öğrenim Yönetim Sistemine (LMS) http://lms.atauni.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Ara Sınavlar

Ara sınavlarda Ata-Aöf öğrenim yönetim sisteminden kaynaklanan herhangi bir problemden dolayı öğrenci sınavını tamamlayamazsa yapılacak incelemelerin sonucuna göre mağduriyetin giderilmesi için öğrenciye mazeret sınavı hakkı tanınır.

Yarıyıl Sonu ve Bütünleme Sınavları

Öğrenciler yarıyıl ve bütünleme sınavlarına girecekleri yerleri fakülte tarafından belirlenen il merkezleri arasından seçerek sınav merkezlerini belirlerler. Atatürk Üniversitesi Son güncellemeler ile 2015-2016 eğitim öğretim yılı için sınav merkezi sayısını 70'e yükseltti.

(Güncel Sınav merkezleri listesini görmek için buraya tıklayınız)

Öğrencilerin sınavlara girecekleri yerleri (sınav merkezi tercihleri) güncellemeleri için belirlenen zaman dilimleri her yıl eğitim öğretim yılının başında akademik takvim ile birlikte yayımlanmaktadır. Sınav merkezi tercih süreleri sona erdikten sonra herhangi bir değişiklik yapılamayacağı için öğrencilerin bu tarihlere dikkat etmesi gerekmektedir.

Sınavlarda Hangi Ünitelerden Sorumluyuz ?

Ata-Aof de yapılan sınavlarda Ara sıavlarda ilk 7 üniteden, yılsonu ve bütünleme sınavlarında ise 14 ünitenin tamamından sorumlu sayılacaksınız. Yani Ara sınavınızda ki sorular ilk 7 üniteden gelirken, yılsonu ve bütünleme sınavınınızdaki sorular ise 14 ünitenin hepsinden yani ders içeriğinizin tamamından gelecektir.

Ata-Aof de Sınavlarınız değerlendirilirken yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez. O yüzden sınavlardan yanlış cevaplar doğru cevaplarımı etkileyecek mi diye korkmanıza gerek yoktur.

Ata-Aöf de başarı notu hesaplamanız yapılırken sınavların puana katkısı şu şekilde olmaktadır.
Başarı notunuz hesaplanırken Ara sınavlarınızın %20 si ile yılsonu ve bütünleme sınavlarının %80’i toplanarak başarı notu belirlenir.

Örnek verecek olursak;

Ara sınavdan 60, Yılsonu sınavından ise 80 aldığınızı kabul edelim.
Ara sınavın yüzde 20'si için : 60 * 0,2 = 12
Dönem sonu sınavının yüzde 80' i için : 80 * 0,8 =64
Başarı notunuz : 12+64 =76

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesinde tek ders sınavı ve mazeret sınavı yapılmamaktadır.

Sınav tarihleri, sınav takvimi akademik takvimle beraber her eğitim – öğretim yılı başında Fakültemiz web sayfasından ilan edilir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara