Sınavlar ve Sorularla İlgili Merak Edilen Konular

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bir sorunun puan değeri nasıl belirlenmektedir?

Anadolu üniversitesi Açıköğretim fakültesi sınavlarında her dersten 20 soru sorulmaktadır ve sınav sonu 100 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Her bir sorunun değeri 5 puandır. Öğrencinin sınav puanı doğru yaptığı soru sayısının 5 ile çarpılmasıyla bulunur. Örneğin bir sınavda 20 sorudan 15 tanesini doğru olarak cevaplayan bir öğrencinin puanı;

15x5=75 şeklinde değerlendirilir. Öğrenci bu derse ait sınavda 15 doğru yaptığı için 15 çarpı 5 eşittir 75 puan alır.

Yanlış cevaplar, doğru cevapları götürür mü ?

Cevaplar Değerlendirilirken sadece doğru cevaplarınızın sayısı bulunup ona göre sınav notunuz/puanınız belirlenir. Yanlış cevaplar hesaplamaya dahil edilmez, yanlış cevaplarınız puanınızın düşmesine neden olmaz. Bir başka deyişle "yanlışlar doğruları götürmez" bu sebepten dolayı soruları boş bırakmamanız sizin yararınızadır, Bu sistemde ne olursa olsun hiçbir soruyu cevapsız bırakmayınız, cevabın doğruluğundan emin olmasanız dahi size en yakın cevabı işaretlemeniz sizin faydanıza olacaktır. Soruyu yanlış cevaplasanız dahi sınav sonucunuza herhangi bir zararı olmayacaktır.

Hatalı sorular

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi tarafından yapılan sınavlardaki sorularda yapılan incelemeler sonucu hata olduğu tespit edilirse, iptal edilen sorunun puan değeri o dersten sınava giren tüm öğrencilerin puanlarına ilave olarak eklenir ve sınav puanları bu şekilde hesaplanır

Sınavda kopya çekildiğinin tespit edilmesi durumunda ne olur ?

Anadolu üniversitesi Açıköğretim fakültesi sınavlarında kopya çektiği tespit edilen öğrenciler hangi oturumda kopya çektilerse o oturumdaki sınavları salon görevlilerinin düzenlediği Bireysel Sınav İptal Tutanağına dayanılarak fakülte dekanlığı tarafından geçersiz sayılır. Ayrıca sınavı geçersiz sayıldığından o oturumdaki sınavında tüm derslerden 0 (sıfır) almış kabul edilir. Kopya olayının gerçekleştiği dönemi takip eden ilk sınav döneminde de hiç bir dersten sınava giremez.

Sınavda Cevap Kağıdınıza Test Grubunuzu İşaretlemeyi Unutursanız Ne Olur ?

Anadolu üniversitesi Açıköğretim fakültesi sınavlarında sorularınızın yer aldığı soru kitapçığınızın grubunu (A,B,C,D) cevap kağıdınızda bunun için ayrılmış ilgili yere kodlamayı unutmayınız. Eğer soru kitapçığınızın hangi kitapçık türü olduğunu yani test grubunuzu cevap kağıdına işaretlemez veya birden fazla grubu işaretlerseniz maalesef sınavınız geçersiz sayılacaktır. O yüzden cevap kağıdınızda gerekli yerleri kodlarken dikkatli olmanız ve hata yapmamanız çok önemlidir. Aksi halde bu durum mağduriyetinize neden olabilecektir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara