Başarı Notu Nedir? Başarı Notu Nasıl Hesaplanır? Başarı Notu Alt Sınırı Var mıdır ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde bağıl değerlendirme sistemi kullanılmaktadır. Bir öğrencinin o dersten başarılı olup olmadığı başarı notuna bakılarak anlaşılır. Başarı notunun ara sınav ve dönem sonu sınav notlarının belirli yüzdelerle çarpılarak toplanmasıyla elde edilir. Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesinde bir yarıyılda 2 (iki) sınav yapılmaktadır. Bu sınavlar sırasıyla Ara Sınav ve Dönem Sonu sınavlarıdır. Başarı notu hesaplanırken Ara sınavın yüzde 30'u (%30) ve Dönem Sonu sınavının yüzde 70'i toplanır. Bulunan bu not bağıl değerlendirme sistemine göre değerlendirilerek öğrencinin durumu belirlenir.

Başarı Notu Alt Sınırı Uygulaması Nedir ?

Anadolu üniversitesi Açıköğretim fakültesinde notlar hesaplanırken bağıl değerlendirme sistemi kullanılır. Bir notun bağıl değerlendirme sistemine katılabilmesi için alt sınır vardır. Bu alt sınır 35 tir(otuz beş). Bir başka ifadeyle Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesinde başarı notuna alt sınır uygulanır.

(Not : İngilizce öğretmenliği lisans bölümünde İngilizce okutulan dersler başarı notu alt sınırı uygulamasından muaftır)

Başarı notu alt sınır uygulaması şu anlama gelmektedir. Bir öğrencinin başarı notu 35 ve 35'in altında ise o öğrencinin notu değerlendirilmez yani o ders için yapılan başarı notu ortalaması hesabına katılmaz. Bir dersten başarı notu 35 veya 35 ten daha düşük olan öğrenciler o dersten kalırlar ve o dersi tekrar almak zorundadırlar. Bir öğrencinin başarı notu, Başarı notu alt sınırının yani 35 in altında kalırsa bu öğrenci o dersten harf notu olarak FF alır. Bu öğrencilerin notu başarı notlarının ortalaması hesaplanırken dikkate alınmaz.

Başarı Notu virgülden sonra kaç basamak olacak şekilde gösterilir?

Ara sınav ve Dönem sonu sınav notlarının belirli yüzdelerle çarpılmasıyla hesaplanan başarı notu virgülden sonra 2 (iki) basamak olacak şekilde gösterilir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara