Ata-Aöf Sınavın Geçersiz Sayıldığı Durumlar Nelerdir?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri sınav düzenine aykırı davrandıkları takdirde sınavları geçersiz sayılarak iptal edilir.

Öğrenci Sınavda Sınav düzenine aykırı davranışlar gösterirse ne olur ?

Sınav düzenine ve kurallarına uymayıp sınava aykırı davranışlar sergileyen öğrenci hakkında sınav salon görevlileri tarafından tutanak tutulur. Tutanak baz alınarak öğrenci hakkında yapılacak soruşturma neticesinde öğrenci hakkında nihai karara varılır. Sınavda görevlilerle gereksiz yere diyalog kurup konuşmak, soru sormak yasaktır. Yine aynı şekilde sınav salon görevlilerininde sınava giren öğrencilerle yakından ve alçak sesle konuşmaları yasaktır.

Öğrencilerin sınavda yanında veya sıralarında ders kitabı, ders notu, konu özeti, çalışma kağıdı bulundurması yasaktır.

Sınav esnasında Kopya çeken, kopya çekmeye teşebbüs eden, bir başkasına kopya veren, sınavda kopya çekilmesine yardım edenlerin adları Bireysel Sınav Tutanağına yazılarak o oturumdaki sınavları iptal edilir ve geçersiz sayılır.

Sınavda Kitapçık Türünü işaretlemeyi unutan veya kitapçık türünü yanlış işaretleyen öğrencilerin durumu geçersiz mi sayılır?

Sınavda kitapçık türünü işaretlemeyi unutan veya kitapçık türünü yanlış olarak işaretleyen öğrenciler Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesine konu ile ilgili bir dilekçe ile başvurduğu takdirde gerekli işlemler yürütülür ve sınav komisyonu o ögrencinin durumunu karara bağlar.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara