Sınavda Herhangi Bir Sıkıntı Yaşamamak İçin Bunlara Dikkat Edin.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 30 yıldan bu yana öğretim faaliyetlerine devam etmektedir, Kayıtlı bir buçuk milyondan fazla öğrencisiyle her dönem Ara sınav ve Dönem sonu sınavı olmak üzere 1 dönemde 2, bir öğretim yılında toplam 4 sınav gerçekleştirmektedir. Milyonlarca öğrencinin katıldığı bu sınavlarda Türkiye ve Dünyada örneğine az rastlanılabilecek çaptadır. Açıköğretim sınavlarında sorunsuz bir şekilde geçirebilmeniz için birkaç hatırlatmada bulunalım.

• Sınavdan en az 1 (bir) gün önce, sınava gireceğiniz binayı görmeye çalışın.
  • Sınava gireceğiniz binanın önünde sınav günü en az 1 (bir) saat önce hazır bulunun.
  • Sınav başladıktan sonra 15 sonra her ne sebeple olursa olsun, hiç bir şekilde, hiç bir öğrencinin sınava alınmayacağını unutmayın.
  • Sınava girebilmeniz için gerekli olan belgeleri/evrakları sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın/kontrol edin.
  • Sınava giriş için gerekli olan belgeler dışında yanınızda ders notu, ders kitabı, defter, kağıt gibi belgeler; ölçüm aletleri pergel, açıölçer, cetvel, benzeri aletler, bilgisayar, tablet, telefon, telsiz, kamera, ses kayıt cihazı, ile ruhsatlı dahi olsa veya resmi amaçlı bile olsa silah ve silah yerine sayılabilecek hiç bir alete izin verilmeyecektir. Bu yüzden sınava gelir bu nesneleri yanınızda bulundurmayınız.

• Kıtalarından izinli Er ve Erbaşlar dışında hiç bir kimse resmi kıyafetle sınava alınmayacaktır.
  • Sınavda kulllanmak üzere sınava gelirken yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurun.

• Sınavda sizlere dağıtılan cevap kağıdı üzerine test grubunuzu başka bir ifadeyle kitapçık türünüzü (Kitapçık türü A,B,C,D harflerinden biriyle belirtilir.) kodlamayı unutmayın.
  • Çözmeniz için size verilen soru kitapçığındaki Test Grubunuzu yani Kitapçık Türünüzü, cevap kağıdınıza kodlamaz, kodlamayı unutur veya birden fazla kodlama yaparsanız sınavınız geçersiz sayılacaktır.

• Sınavda hesap makinesi kullanmanıza izin verilir fakat kullanacağınız hesap makinesinde alfabetik tuş takımı ile program/yazılım yapılmasına, saklanmasına ve çalıştırılmasına imkan veren EXE, STORE, RUN gibi tuşlar bulunmamalıdır.

• Sınavda size verilen cevap kağıdının üzerindeki alanları mutlaka kontrol edin, bilgiler size aitse ilgili alanları doldurun ve imzalayın. Bilgiler size aitse salon görevlileri uyararak size ait doğru cevap kağıdını isteyin. Eğer sınavda başka bir öğrenciye ait cevap kağıdına kodlama yaparsanız, o oturumdaki sınavınız iptal edilerek geçersiz sayılacaktır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara