Ata-Aöf Ders Kayıt İşlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (Ata-Aöf) öğrencilerinin ders kayıt işlemleri şu şekildedir. Gerekli materyal ücretini yatırarak fakülteye kesin kayıt yaptıran 1.sınıf öğrencilerinin ders kayıt işlemleri Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesi tarafından yapılmaktadır. Bunun dışında kalan 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri ise ders kayıt işlemlerini Akademik takvimde belirlenen tarih aralıklarında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden kendilerinin yapması gerekmektedir. Ders kayıt tarihleri her yıl öğretim yılının başında ilan edilmektedir.

Ata-Aöf Ders Kayıt İşlemleri Nasıl ve Nereden Yapılır?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri ders kayıt işlemlerini Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılmaktadır. Öğrenciler kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme (Öğrenci Bilgi Sistemi - OBS) giriş yaptıktan sonra "Öğrenim" menüsü altında bulunan "Ders Alma" başlığını kullanarak ders kayıt işlemlerini yapabilir. Hangi yarıyılda bulunuyorsanız yani içinde bulunduğunuz yarıyıldaki dersleri seçip "Seçilen Dersleri Al" butonuna tıklayıp ders kayıt işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlemin ardından seçtiğiniz dersler fakülte tarafında onayladıktan sonra ders kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Alt Dönemden kalan dersi olanlar (Alttan dersi olan öğrenciler) ders kayıtlarını nasıl yapabilir ?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesi (Ata-Aöf) öğrencilerinin alttan dersleri dersleri sistem tarafından otomatik olarak yüklenecektir. Öğrenciler bir yarıyıl/dönem de en fazla 30 kredilik ders seçebilirler.

Hangi Dersleri Seçmeliyim, Hangi Dersleri Seçebilirim?

Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek oturum açtıktan sonra "Öğrenim" menüsü altında bulunan "Ders Alma" bölümünü kullanarak ders kayıt işlemini yapabilirsiniz. Eğer alttan dersiniz varsa bu dersleriniz sistem tarafından otomatik olarak eklenecektir. Bunun dışında 30 krediye kadar kendiniz ders ekleyebilirsiniz. Okuduğunuz döneme ait derslerin listesine bakarak hangi dersleri seçebileceğinize bakabilirsiniz. Okuduğunuz döneme ait derslerin listesine buradaki bağlantıya tıklayarak bakabilirsiniz.

Dersleri seçtim işlemlerimi tamamladım, derslerimin onaylanıp onaylanmadığını nasıl anlarım?

Derslerini seçtikten sonra seçtiğiniz derslerin fakülte tarafından onaylanması gerekmektedir. Seçtiğiniz derslerin fakülte tarafından onaylanıp onaylanmadığını Öğrenci Bilgi Sisteminden (OBS) "Öğrenim" menüsü altındaki "Ders Alma Listesi" başlığından kontrol bakıp edebilirsiniz. Bunun dışında derslerinizin onaylanması için ekstra bişey yapmanıza gerek yoktur.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara