Kaç Kredi İle Mezun Olmaya Hak Kazanabilirim?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anadolu Üniversitesinin merkezi açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans ve lisans programlarında bu yıl yeni açılan bölümlerle birlikte toplam 50 bölüm/program bulunmaktadır. Bu bölümlerin çoğunluğu 2 (iki) yıllık önlisans programlarından oluşmaktadır. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi bölümlerinden mezun olmak için aşağıda belirtilen şartları sağlamak gerekir.

2 yıllık Önlisans programlarında en az 120 AKTS kredilik, 4 yıllık Lisans bölümlerinde ise en az 240 kredilik ders alan,

Bölümü ile ilgili aldığı Bütün dersleri "Başarılı" bir şekilde tamamlayıp FF, YZ, DZ notu olmayan,

Genel Not Ortalaması (GNO) olan ve diğer yükümlülükleri yerine getiren Açıköğretim fakültesi mezun olmaya hak kazanırlar

Diğer Şartları Yerine Getirdiği halde Genel Not Ortalaması (GNO) 2.00'nin altında kalan öğrencilerin Durumu?

Aldığı bütün dersleri başarılı bir şekilde geçen, FF, YZ, DZ notu olmayan ancak Genel Not Ortalaması (GNO) 2.00'nin altında kalan öğrenciler, ilgili dönemde kayıtların yeniletip Harf notu CC'nin altında olan dersleri tekrar alarak Genel Not Ortalamalarını (GNO) 2.00 yapmak zorundadır. Bu işlem GNO 2.00 nin üstüne çıkarana kadar devam eder. Genel Not Ortalamasını (GNO) 2.00'nin üstüne çıkarırlarsa mezun olmaya hak kazanırlar mezun olabilirler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara