Sınava Girişte Öğrenci Kimlik Belgesi Göstermek zorunlu mu?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kurulduğu 1982 yılından bu yana milyonlarca kişiye üniversite diploması imkanı sağladı. Açıköğretim sınavları bir milyondan fazla aktif öğrencisiyle dünyanın en büyük sınav organizasyonlarından birisidir. Üniversitenin senatosunun aldığı kararlar gereği her yıl bazı değişiklikler meydana gelmektedir. Bu değişikliklerden biri de Öğrenci kimlik kartı üzerinde bulunan bandrollerin yenilenmesi uygulamasının kaldırılmasıydı. Üniversite senatosu tarafından alınan karara göre 2015-2016 yılından itibaren Ara sınıflarda okuyan öğrencilerin öğrenci kimlik kartının üzerinde bulunan bandrollerin güncellenmesi uygulaması sona ermiştir.

Buna göre 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci kimlik kartı bandrolleri artık yenilenmeyecektir. Tabi bu değişiklik devamında başka değişikliklere de yol açmıştır. Pek çok öğrenci Sınava giriş için öğrenci kartı göstermenin zorunlu olup olmadığını merak etmektedir. Buna göre Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (Aöf) sınavlarında öğrenci kimlik kartı gösterme zorunluluğu kaldırılmıştır. 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren yapılan değişiklikle Sınava giriş için gerekli belgeler 3 ten 2'ye düşürülmüştür. Eskiden sınava giriş için Öğrenci Kimlik kartı, Sınav giriş belgesi ve Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi olmak üzere sınava giriş için bu üç belgenin mutlaka gösterilmesi gerekirken 2015-2016 yılından itibaren sınava giriş için gerekli belge sayısı 3'ten 2'ye düşürüldü. Buna göre Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi sınavlarına girişte zorunlu olarak 2 belge gösterilmesi gerekmektedir. Bunlar

Sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler

1. Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
  2. Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (muvazzaf askerler hariç), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait kartlar)
Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri tanesi bile eksik olursa bu öğrenci sınava alınmayacaktır.
Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.
Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara