Öğrenim Yönetim Sistemi (LMS) Nedir? Ne İşe Yarar?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Hiç şüphesiz ki Açık Öğretim Kurumları herhangi bir nedenle örgün eğitime devam edememiş ya da örgün eğitimin dışına çıkmış bireylere, eğitime devam etme imkanı tanıması yönünden büyük bir boşluğu doldurmaktadır. Ülkemizde 3 (üç) Üniversitede Açıköğretim Fakültesi bulunmaktadır. Bunlar Anadolu Üniversitesi (Anadolu Aöf) Erzurum Atatürk Üniversitesi (Ata-Aöf) ve İstanbul Üniversitesidir (Auzef)

Anadolu üniversitesi Açıköğretim fakültesi, kayıtlı öğrencilerine kayıtlı oldukları bölüm ile ilgili kaynak olarak her yarıyıl/dönem başında basılı ders kitabı dağıtımı yaparken, Atatürk Üniversitesi, kayıt yapan öğrencilerine basılı ders kitabı dağıtımı yapmamaktadır. Ata-Aöf bunun yerine öğrencilerin İnternet Üzerinde Online olarak ders içeriklerine ulaşması için Öğrenim Yönetim Sistemini (LMS) geliştirmiştir. Böylece Ata-Aöf öğrencileri kayıtlı olduğu bölümün/programın ders içeriklerine Öğrenim Yönetim Sistemi’nden (LMS) ulaşabilmektedir.

Öğrenme Yönetim Sistemi ( LMS - Learning Management System ) açıköğretim üzerinden okuyan öğrencilerin ders içeriklerini görüntüleme, çevrimiçi derslere katılma, online deneme sınavı çözme, okulla iletişim kurma gibi temel işlevleri gerçekleştirdikleri web tabanlı bir eğitim platformudur.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (Ata-Aöf) bölümleri için hazırlanan ders içerikleri Atatürk Üniversitesinde ve diğer üniversitelerde görev yapan alanında uzman eğitimciler tarafından hazırlanmaktadır.

Öğrenim Yönetim Sisteminde (LMS) her ders için videolu anlatım bulunmamaktadır. Bu konuda öncelik görsel olarak anlatıma daha fazla ihtiyaç hissedilen ders konu ve ünitelere verilmiştir. Öncelikli olarak anlaşılması daha zor, soyut ve görsel olarak daha fazla anlatıma ihtiyaç duyulan konulara ağırlık verilmiştir.

Ders içerikleri Öğrenim Yönetim Sistemine Fakültenin sene başında akademik takvim ile birlikte ilan ettiği derslerin başlama tarihi ile birlikte her hafta haftanın başında ilgili haftanın konularını içerecek şekilde Öğrenim Yönetim Sistemine (LMS) yüklenir. Öğrenciler derslerini her hafta buradan takip edebilir.

Öğrenim Yönetim Sistemi LMS’ye http://lms.atauni.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara