Tek Ders Sınavı Nedir? Tek Ders Sınavına Kimler Girebilir? Tek Ders Sınavı Nasıl Yapılır?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Aöf Anadolu Üniversitesi Tek Ders Sınavı Nedir? Tek Ders Sınavına Kimler Girebilir? Tek Ders Sınavı Nasıl Yapılır? Tek Ders Sınavı Giriş Şartları Nelerdir, Kimler Bu Sınava Katılabiliyor, Anadolu AÖF Tek Ders Sınavları Hangi illerde gerçekleştirilecek? 2016 Tek Ders Sınavı Hakkında Tüm Merak Edilenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Tek Ders Sınavı Giriş Şartları Nelerdir?

1) Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri aldığı halde tek dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler tek ders sınavına girebilirler.

2) Öğrencinin sınava gireceği tek derse 2015-2016 öğretim yılı güz veya bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. Öğrencinin güz ve bahar döneminde toplamda tek bir dersi var fakat bu derse 2015-2016 öğretim yılının ilgili yarıyılına (Güz veya Bahar yarıyılı) kayıt yeniletmemiş ise tek ders sınavına giremeyecektir.

3) Başarısız olduğu tek dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrenciler Tek ders sınavına girme hakkı yoktur.

4) Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri uygulamalı dersler) için tek ders sınav hakkı verilmez.

5) Tek ders sınav notu dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile tek ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir.

6) Tek ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten yeni öğrenci değerlendirme sistemi sonunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir.

7) Anadolu Üniversitesinin düzenlemiş olduğu diğer sınavlarda olduğu gibi her ne sebeple olursa olsun tek ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenciler için daha sonradan mazeret sınavı yapılmaz. Tek ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu harf notları geçerli olacaktır.

8) 2016 Tek ders sınavı 16 Temmuz 2016 Pazar günü saat 14:00’de aşağıda belirtilen illerde gerçekleştirilecektir.
Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve cezaevinde olup tek ders sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde gerçekleştirilecektir.

9) 16 Temmuz 2016 Pazar günü tek ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa’da bulunan Açıköğretim fakültesi büroları saat 10:00 – 15:00 saatleri arasında açık olacaktır.

10) Tek ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz tek ders sınavına gireceği sınav ilini, bildirilen ilgili tarihlerde TC kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile (
http://aof.anadolu.edu.tr/) adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu” linkinden sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 444 10 26 nolu Öğrenci Etkileşim Merkezi’ni arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde sınav merkezi değişikliği yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav merkezinde sınava girmek zorundadırlar.

11) Tek ders sınavı için sınava giriş belgeleri sınavdan 1 hafta önceden itibaren (
http://aof.anadolu.edu.tr/) adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından ve AÖF bürolarından alınabilecektir.

Anadolu Aöf 2016 Tek Ders sınavı ne zaman, nerede ve nasıl yapılacak gibi soruların cevabını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

http://www.aofdestek.net/sinav.bilgileri/65882-anadolu.acikogretim.fakultesi.2016.tek.ders.sinavi.zaman.nasil.yapilacak.html

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara