Aöf Bahar Dönemi Kayıt Yenileme ve Ders Ekle Sil İşlemleri. Anadolu Aöf 2015-2016 Bahar Dönemi

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2015-2016 yılı Güz Dönemi, Dönem sonu sınav sonuçlarının açıklanması ile sona erdi. Açıköğretim Fakültesi’nde öğrenim görmekte olan öğrenciler için ders kaydı yapma işlemleri 22 Şubat Pazartesi yani bugün itibariyle başladı. Anadolu Aöf Öğrencileri 22 Şubat 04 Mart tarihleri arasında 2015-2016 bahar dönemi kayıt yenileme işlemlerini ve ders ekle sil işlemlerini yapabilecek. (Anadolu Aöf 2015-2016 Akademik takvimin görmek için buraya tıklayınız.)

Kayıt yenileme işlemleri 4 (dört) aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamaları sırasıyla ve eksiksiz yerine getiren öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini tamamlamış olurlar.

1. Ders Ekle-Sil işleminin yapılması. (Kimler ders ekle-sil işlemi yapabileceği ile ilgili aşağıda açıklama vardır)
2. Banka ödemesinin yapılması.
3. Kaydınızın yenilendiğinin kontrol edilmesi.
4. Varsa ve eğer istiyorsanız Aöf bürosuna giderek ders kitaplarınızın alınması.

Anadolu Aöf Kayıt yenileme ve Ders Ekle Sil işleme nasıl yapılır?

Yeni Kayıt Oldum, Ders ekle-sil yapacak mıyım?

Bilindiği üzere Anadolu Üniversitesi AÖF 2012 yılı itibariyle dönemlik kredilik sisteme geçilmiştir. Bu sistemde sene değil dönem önemlidir. Öğrenciler 1. sınıftan sonra (1. ve 2. dönemi bitirdikten sonra) yani 3. yarıyıldan itibaren ders ekle sil işlemi yapabilir. Yani öğrenci 2. yılından itibaren ders ekle sil hakkına sahiptir. Örnekle açıklayacak olursak; 2015-2016 yılında Açıköğretim fakültesine kayıt yaptıran bir öğrenci 2015-2016 yıllarının Güz ve Bahar dönemlerinde ders ekle sil yapmadan sistem tarafından kendisine otomatik atanan dersleri alır. Bu öğrenci 2016-2017 yılında yani 3. dönemden itibaren ders ekle sil işlemi yapabilir.

Aöf Kayıt yenileme harç ücretini hangi bankaya ve nasıl ödeme yapabilirim ?

Aöf Açıköğretim Kayıt yenileme bedelini VakıfBank aracılığıyla aşağıdaki ödeme yöntemlerinden biri ile gerçekleştirebilirsiniz:

• Kredi Kartı/Banka Kartı İle Ödeme (Ders ekle-sil işlemlerinizi yaptıktan sonra herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapamazsınız.)

• Vakıfban şubelerinden ödeme
  • İnternet Bankacılığını kullanarak Ödeme
  • ATM’den Ödeme (Kartla/Kartsız)
  • Telefon Bankacılığı ile Ödeme

Kayıt yenilemenin son günü olan 04 Mart 2016 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23.30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Posta havalesi, banka havalesi ve EFT gibi yollarla yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.

Kaydınız yenilendi mi diye kontrol edin

Ödeme yapılmasının ardından kaydınızın yenilenip yenilenmediğini kontrol ediniz. Bu işlem için Anadolu Üniversitesi Öğrenci otomasyonu sayfasına giriş yaparak durumunuzu kontrol ediniz. Kayıt yenileme yaptığınız halde ekranda hala kayıt yeniletmemiş görünüyorsanız, öğrenci kimlik kartınız ve ödeme yaptığınızı gösteren belge ile 04 Mart 2016 tarihinden önce AÖF bürosuna başvurunuz. Öğrenci sayfanızdaki "Durum" alanı ödeme yapıldıktan bir süre sonra "Aktif " hala gelecektir.

Aöf Kayıt yenileme için Açıköğretim bürosuna gitmeme gerek varmı?
Öğrencilerin kayıt yenileme ile ilgili en çok merak ettiği konulardan biri de kayıt yenileme için Açıköğretim Aöf bürolarına gitmek zorunda olup olmadıklarıdır. Kayıt yenileme işleminizi yukarıdaki adımların takip ederek yaptıysanız artık Aöf bürosuna gitmenize gerek yok. Fakat Açıköğretim fakültesinin sizlere verdiği ders kitaplarını almak için Aöf bürosuna gitmeniz gerek. Ders kitaplarınızı almak için kayıt yenileme tarihinin sona erdiği tarihe bağlı kalmanıza gerek yok, kayıt yenileme tarihleri sona erse de siz yine daha sonra kitaplarınızı almaya gidebilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara