Aöf Kayıt Yenileme Nedir? Nasıl Yapılır? Yapılması Zorunlu mudur?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Aöf Kayıt yenileme Anadolu Üniversitesindeki bölümlere kayıtlı olan öğrencilerin her akademik dönem/yarıyılın başında
o döneme ait ders ekleme ya da ders çıkarma yapmaları neticesinde oluşan eğitim harç ücretlerini yatırmalarını içeren zorunlu bir süreçtir. Ders ekle sil ve Harç ücretlerini yatırma işlemi her yılı eğitim öğretim yılının başında ilan edilen Akademik takvimde belirlenen tarihler içinde yapılmalıdır.

ANADOLU AÖF 2016-2017 AKADEMİK TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ

KAYIT YENİLEME HAKKINDA MERAK EDİLEN KONULAR (SORU-CEVAP) İÇİN TIKLAYINIZ

Kayıt yenileme işlemini yeni kayıt olsun, eski kayıt olsun
öğrenciliğinin devam etmesini isteyen tüm öğrenciler her dönem yapmak zorundadır.

Anadolu Aöf Kayıt yenileme ve Ders Ekle Sil işleme nasıl yapılır?

Kayıt yenileme işlemi neticesinde kaç öğrencinin kayıt yenilediği belirlenir ve ona göre kitap basımı, sınav organizasyonu gibi pek çok faaliyet gerçekleştirilir.

Akademik takvimde belirtilen tarihlerde
Kaydını yeniletmeyen öğrenciler, kayıt yeniletmedikleri dönemde sınavlara katılamazlar ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Bu yüzden öğrenime devam etmek isteyen öğrenciler, belirtilen belirtilen kurallara uygun olarak kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kayıtlı öğrencinin öğrenciliğinin devam edebilmesi için güz ve bahar yarıyıllarında Fakülte tarafından belirlenen tarihler içerisinde kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmesi gerekir. Tarihler kesindir Bu tarihler dışında kayıt yenileme işlemi yapılamaz. Kayıt yenileme hakkının saklı tutulması söz konusu değildir. Akademik takvimde belirtilen tarihlerde kayıt yenileme işlemlerini yapmayan adaylar daha sonra hak iddia edemezler.

Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Öğretim Sistemindeki herhangi bir programa ilk kez kayıt yaptıranlar ile güz/bahar dönemlerinde sorumlu olduğu dersi bulunmayanlar da dahil olmak üzere kaydını yenileten öğrenci “Aktif Öğrenci”, kaydını yeniletmeyen öğrenci ise “Pasif Öğrenci” kabul edilmektedir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara