Ders ekle-sil işlemi yapmadan harcımı yatırdım ders ekleyebilir miyim? Anadolu Aöf

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ders ekle-sil işlemi yapmadan harcımı yatırdım ders ekleyebilir miyim?

Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi öğrencileri her dönemin başında kayıt yenileme işlemlerini yapmak zorundadır. Hangi tarihlerde kayıt yenileme işlemlerinin gerçekleştirileceği her eğitim yılının başında ilan edilen akademik takvimde duyurulur.

Öğrenciler akademik takvimde belirtilen tarihler içerisinde öncelikle ders ekle sil işlemlerini yapmaları daha sonra ise harç ücretini bankaya yatırmaları gerekmektedir. Öğrenciler kayıt yenileme bedelini bankaya ödemeden önce istedikleri ders ekle sil yapabilirler ve en son yaptıkları işlem geçerli olur.

Akademik takvimde belirtilen tarihler içerisinde kayıt yenileme ücretini bankaya yatıran, ancak herhangi bir sebepten dolayı tekrar yeniden ders eklemek isteyen öğrenciler 03-04 Mart 2016 tarihlerinde 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde https://aof.anadolu.edu.tr/ adresinin Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri bağlantısından ders ekle işlemi yapabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken nokta öğrenciler bu aşamada yalnızca ders ekleyebilirler fakat ders silme işlemi yapamazlar. Ders ekle işlemini yapan öğrencilerin ekledikleri ders/dersler için dönem öğretim gideri farkı oluşacaktır. Öğrencilerin oluşan dönem öğretim gideri farkını 28 Mart - 01 Nisan 2016 tarihleri arasında ödemeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra yasal faiz uygulaması başlatılacaktır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara