Açıköğretim Çıkmış Sınav Sorularına Nasıl ve Nereden Ulaşabilirim? (E-Kampüs) YENİ

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anadolu Aöf çıkmış sınav soruları öğrenciler için bakılması gereken çok önemli bir kaynaktır, zira sınavlarda çok sayıda soru geçmiş yıllarda çıkan Aöf sorularından gelmektedir. Bizlere çıkmış sorulardan çıkıyor mu, çıkmış sorulara çalışsam faydalı olurmu şeklinde sorular gelmekte. Bu yazımızda E-Kampüs sistemi ile birlikte çıkmış sorulara nasıl ulaşabileceğimizi öğreneceğiz.

Türkiyede yükseköğretim sisteminde 32. yılını dolduran Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, yaklaşık 1.4 Milyon aktif öğrencisi ve 2 milyon 200 bin mezununa açıköğretim sistemiyle yükseköğrenim hizmet sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir. Özellikle 2012-2013 öğretim yılından itibaren dönemlik-kredili sisteme geçen Anadolu Aöf sınavlarda çıkan soruları sınavların tamamlanmasının ardından öğrencilerin bakabilmesi için yayınlamaktadır. Sınavlardan önce çıkmış sınav sorularını çözen öğrenciler sınavda büyük avantaj sağlayabilmektedir. Bir çok derste bazen soruların yarısından fazlası çıkmış sorulardan gelebilmektedir. Bu sayede sınavdan önce çözdüğünüz soruların aynısıyla sınavda karşılaşma şansına sahip olabileceksiniz.

Sınavlarda çıkmış soruların bazen aynısı gelirken, bazende çok benzeri (seçeneklerin yerleri değiştirilmiş olarak) gelebilmektedir. Bizlere Aöf çıkmış sorulara nasıl ulaşabilirim, çıkmış soruları nasıl çözebilirim, çıkmış soruları nereden indirebilirim, şeklinde pek çok soru gelmekte.

2015-2016 Bahar dönemine kadar çıkmış sorular ve cevapları Ayrı bir modül olarak yayınlanırken çıkmış sorulara ve cevaplarına artık Anadolu Aöf E-Kampüs sistemi içinden dersleriniz üzerinden erişebilirsiniz. Bunun için takip etmeniz gereken adımlar şunlardır.

1.Aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve açılan sayfada "Giriş Yap : Anadolu Üniversitesi" butonuna tıklayın.
https://ekampus.anadolu.edu.tr/

2.Açılan sayfada Öğrenci TC Kimlik No ve Şifrenizle Oturum Açın.

3.E-Kampüs sistemini açtığınızda sol bölümde "DERSLERİM" bölümünden derslerinizi göreceksiniz, buradan hangi dersin çıkmış sorularını görmek istiyorsanız o dersin üzerine tıklayın.

4.Açılan yeni sayfada yine sol bölümde yer alan menüden "Çıkmış Sınav Soruları" bağlantısına tıklayıp açılan sayfada geçmiş yıllara ait çıkmış sınav sorularını görebilirsiniz. Soruları buradan bilgisayar, akıllı telefon yada tabletinize indirip çözebilirsiniz. Soruların cevapları da hemen altında bulunmaktadır.

AOFDESTEK ailesi olarak tüm Açıköğretim öğrencilerine sınavdan önce çıkmış sorulara bakmalarını ve çözmelerini kesinlikle tavsiye ederiz.

AŞAĞIDAKİ VİDEODA ANADOLU AÖF ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARINI NASIL GÖREBİLECEĞİNİZ ANLATILMAKTADIR. #İZLE

HERKESE BAŞARILAR :)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara