Anadolum E-Kampüs Nedir? Nasıl Kullanılır?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim fakültesine kayıt yaptırmak isteyen adayların belki de en büyük korkusu "dersleri ve konuları" anlamayacağı dolayısıyla da başarılı olamayacağı düşüncesidir. Zira Açıköğretim yüz yüze eğitim imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle örgün öğretime göre dezavantajlıdır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi yılların verdiği birikim sayesinde diğer açıköğretim fakültelerinden belirgin şekilde ayrılmaktadır. Öğrencilerine öğretim konusunda her zaman en iyisini sunmaya çalışmaktadır. Değişen teknoloji ile birlikte Anadolu Üniversitesi de kendini yenilemekte, öğrenme sistemlerini güncellemektedir. Bu kapsamda Anadolu E-Kampüs adıyla yeni bir sisteme geçilmiştir.

Anadolu Nedir ?

Anadolum, kısaca Açık ve Uzaktan öğrenme hizmetini bir bütün halinde sunan ve modüler bir yapıya sahip olan sistematik bir tasarımdır. Bu tasarıma yeni modüller eklenebilir veya çıkarılabilir. Normal şartlarda kurumsal olarak uzaktan eğitim hizmeti veren kurumların zamanla sistemine entegre ettiği bu yapıların bütünsel bir düzene sahip olamaması Anadolum Projesi için gerekçe olmuştur. Modüller bağımsız çalışabileceği gibi parçaları birbiri ile bağlı olacağı projenin temel amacıdır.

Anadolum eKampüs Sistemi; öğrenme ve iletişim teknolojileri üzerine yoğunlaşarak, etkileşimi üst düzeye çıkarmayı ve öğrenen motivasyonunu artırmayı amaçlayan bir projedir. e-Kampüs Sistemi, şu bileşenlerden oluşmaktadır:

· Öğrenme Yönetim Sistemi (ÖYS)

· Öğrenen Analitiklerinin Takibi

· Canlı Ders (e-seminer) Platformu

· Mobil uygulama.

Anadolu Üniversitesi ders çalışma Platformu ANADOLUM eKampüs sistemine https://ekampus.anadolu.edu.tr/ adresinden erişebilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara