Anadolu Aöf Yaz Okulu Var mı?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Yaz okulu Güz ve Bahar döneminde alınan fakat başarılı olunamayan ders veya derslerin Yaz aylarında yeniden alınmasıdır. Yaz okulu üniversite öğrencileri için bir haktır ve pek çok öğrenci yaz okulu sayesinde dönem kaybı yaşamadan mezun olma şansı yakalamaktadır. Açıköğretim öğrencileri de Yaz Okulu hakkından yararlanmak istemektedir. Konu ile İlgili Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi tarafından yapılan açıklama şöyledir.

25.11.2015 tarihinde düzenlenen Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında, Yükseköğretim kurumları bünyesindeki yaz öğretimi hususu görüşülmüş ve yapılan görüşmeler sonunda; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 7-c ile 44’üncü maddeleri uyarınca, “2015-2016 eğitim-öğretim döneminden itibaren, dönem başlamadan önce öğrencilere duyurulmak şartıyla, yükseköğretim kurumlarında yaz öğretimi açılması hususunda ilgili yükseköğretim kurumunun senatosu tarafından karar alınması uygun görülmüştür.” denilmektedir.
Anadolu Üniversitesi Yaz Okulu Yönetmeliğinin 2. maddesinde “Yaz okulu, Açıköğretim sistemiyle eğitim veren fakülteler dışında, tüm fakülte, yüksekokul, Konservatuvar ve enstitülerce uygulanır. Yaz okulu güz ve bahar dönemlerindeki eğitimin yerine konacak bir biçimde uygulanamaz.” denilmektedir.
2015-2016 Öğretim Yılı için yaz okulu uygulamamız yoktur ancak gelecek öğretim yılları için konunun değerlendirilmesine ilişkin çalışmalar başlatılmıştır.

Özetleyecek olursak, 2015-2016 Öğretim yılı için yaz okulu uygulaması yoktur fakat Anadolu Aöf sonraki yıllarda uygulanmak üzere Yaz Okulu çalışmaları başlamıştır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara