Anadolu AÖF Öğrencileri Avrupa Yolunda!

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anadolu Üniversitesi 18 AÖF öğrencisini Avrupa Birliği programları kapsamında Avrupa ülkelerine gönderecek.

Belli kriterlere göre seçilen açıköğretim öğrencilerinden , 15 öğrenci Bulgaristan'a, 3 öğrenci Macaristan'a, gidecek. Öğrenciler 2 ila 6 ay arasında değişen sürelerde yurtdışında kalacak.

Konuyla ilgili olarak Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Eskişehir Bürosu'nda “Avrupa Gençlik fırsatları Bilgilendirme” toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşma yapan Anadolu AÖF Rektörü Prof. Dr. GÜNDOĞAN, açıköğretim sisteminin Anadolu Üniversitesi tarafından yürütülen çok başarılı bir sistem olduğuna dikkat çekti.

“” diyen Prof. Dr. Gündoğan, şöyle devam etti:

“Bunun ben önemli bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Bizim amacımız, sistemi her yıl iyileştirerek, daha da geliştirerek açıköğretim öğrencilerimize daha iyi hizmet vermek. Uluslararası İlişkiler Birimimiz ve Açıköğretim Fakültesi Dekanlığımızın işbirliği ile Avrupa Gönüllülük Hizmeti kapsamında açıköğretim sisteminde bulunan öğrencilerimizi belli sürelerle yurt dışına göndereceğiz. bugün bunun tanıtımını yapıyoruz.

Bu uzun çalışmalar neticesinde oluşturduğumuz bir çalışma. Bu yıl için gidecek arkadaşlarımız belirlendi. Bu yıl ağırlıklı olarak Eskişehir'deki arkadaşlarımız belirlendi. Ancak önümüzdeki yıllardan itibaren farklı yerlerden daha fazla öğrencimizin yurtdışı fırsatlarından yararlanmaları için çabalarımız devam edecek.

Öğrencilerimiz her şeyden önce dünyayı tanıma, yurt dışında bulunma ve özellikle tecrübe kazanma imkanı bulacaktır.

Daha sonra Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi Müdürü Doç. Dr. Bilge Kağan Özdemir tarafından katılımcılara Avrupa Birliği programlarının içeriği hakkında detaylı bir sunum yapıldı. Ardından da Rektör Gündoğan ve beraberindekiler, toplantıya katılan öğrencilere katılım belgelerini takdim etti.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara