Aöf girebilirmiyim bakarmisiniz lütfen bilgisi olan arkadaslar

alparslannn

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
Selamünaleyküm arkadaşlar ;
Şimdi ben meslek lisesi 2014 mezunu bir arkadaşınızım meslek lisesinden mezun olduktan sonra 2 yıl örgün eğitimde yüksek okul okumaktayım elektronik haberleşme bölümü lakin ben bölümü bitiremedim ve bu sene ygs girmiştim barajı geçtim su an puanım 207 ben bu puanımda aöf lisans bölümlerine tercih edebilirmiyim ve girebilirmiyim ? ayrıca ben meslek lisesi mezunu olduğum için herhangi bir alan dışı puan tercih için puan kesintisi olurmu bu arada lisa diploma puanım 67,75 arkadaşlar uzun lafın kısası ben aöf de bu puanımla lisans bölümü okuyabilirmiyim ? ayrıca tercih yaparken suan ben üniversitede kayıtlı olduğum için bir sıkıntı olurmu ? Lütfen su konuları tam anlamıyla bilen bir arkadaş açıklama yaparsa memnun olurum teşekkürler.

açıkögretimden sosyoloji , tarih , felsefe özellikle de sosyoloji bölüme girebilirmiyim ?

alparslannn

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
YGS 1: 149,74 YGS2: 149,48 YGS3: 207.40 YGS4:201,83 YGS5 : 190 YGS6: 171

beyler puanlar bu şekilde girebilirmiyim Eskişehir aöf olmasada olur Atatürk aöf de olabilir

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba
Açıköğretim lisans veya önlisans bölümlerine tercih yapabilmek için YGS de herhangi bir puan türünden 150 puan barajını geçmiş olmanız gerekmektedir. Bu puana daha sonra okul puanınız da eklenerek TAM PUAN ınız bulunur. Yani Aöf Lisans veya önlisans bölümlerine tercih verebilirsiniz. Herhangi bir sebeple herhangi bir kesinti olmaz. Örgünde okurken aynı zamanda açıköğretim de de okuyabilirsiniz. Hatta örgündeki bölümünüze ek olarak aynı ayda 3 açıköğretim fakültesinde farklı bölümlere kayıt yaptırabilirsiniz (Anadolu, ATA, AUZEF)

Aşağıdaki bağlantıdan YGS taban puanlarına bakabilirsiniz
2016 YGS Açıköğretim Kontenjanları ve Taban Puanları | Açıköğretim Yardım, Destek ve Paylaşım Sitesi

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara