Anadolu Üniversitesi DGS Sınavsız Geçiş Ve İkinci Üniversite?

ordinarius

Yeni Üye
Merhaba: Örgün Öğretim Önlisans mezunuyum.Geçen senelerde aöfleri lisans programlarına direk sınavsız geçiş yapılabiliyordu.Fakat bu sene DGS şartı konulmuş.2016-2017 öğretim yılında iktisat ve işletme fakultesi programlarına yerleşmek için herhangi bir puan gerekıyormu? Yoksa sınava girmiş olmak yetiyormu?

İkinci sorumda ikinci üniversite programı kapsamında herhangi bir bölüme kayıt olsam.DGS İle yatay geçişim olsa ikinci üniversite adı altındaki bölümüm ne olur? veya DGS kayıtları 20 gün sonra olucagı ıcın sorun olurmu? Yardımcı Olursanız sevinirim.Hayırlı Geceler.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba: Örgün Öğretim Önlisans mezunuyum.Geçen senelerde aöfleri lisans programlarına direk sınavsız geçiş yapılabiliyordu.Fakat bu sene DGS şartı konulmuş.2016-2017 öğretim yılında iktisat ve işletme fakultesi programlarına yerleşmek için herhangi bir puan gerekiyormu? Yoksa sınava girmiş olmak yetiyormu?

İkinci sorumda ikinci üniversite programı kapsamında herhangi bir bölüme kayıt olsam.DGS İle yatay geçişim olsa ikinci üniversite adı altındaki bölümüm ne olur? veya DGS kayıtları 20 gün sonra olucagı ıcın sorun olurmu? Yardımcı Olursanız sevinirim.Hayırlı Geceler.
Merhaba
2016-2017 yılından itibaren lisans bölümlerine geçiş yapmak isteyen önlisans mezunları Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmek zorundadır. Sistem bu yıl ilk kez uygulanacağı için henüz taban puan bilgisi yok. Adaylar DGS puanlarına göre başarı sıralaması yapılıp Aöf bölümlerine kontenjan dahilinde yerleştirilecektir.

İkinci sorunuza gelince.
Bir üniversite de aynı anda bir bölümde okuyabileceğiniz için ikisinden birini (İkinci üniversite, DGS) tercih etmek zorundasınız.

ordinarius

Yeni Üye
yok aynı üniversitede iki bölüm okunmuyor onu biliyorumda şöyle diyim.
İkinci Üniversitenin Kayıt tarihi 31 Ağustos 2016 Çarşamba - 09 Eylül 2016 Cuma arasında
DGS'nin ise 19 Eylül 2016 Pazartesi - 24 Eylül 2016 Cumartesi arasında

ilk önce ikinci üniversiteye kayıt olsam eğer dgs çıkarsa ikinci üniversitenin kaydını sildirebiliyor muyum?
Eğer DGS ÇIKMAZSA Açıkta kalmayalım :) Bide bu DGS'nnin puan meselesi ne zaman belli olur?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara