2016 ÖSYS Sonuçları Açıklandı!

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2016-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

2016 ÖSYS sonuçları açıklandı, buna göre adayların hangi üniversiteleri ve bölümleri kazandıkları belli oldu. Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 13 Mart 2016 tarihinde uygulanan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 18-19-25-26 Haziran 2016 tarihlerinde gerçekleşen ve 2 hafta süren Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre adayların yaptığı tercihlere göre, 2016-ÖSYS yükseköğretim bölümlerine işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları, 10 Ağustos 2016 tarihinde saat 10:45’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

2016-2017 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 12-16 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir.

Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 30 Aralık 2016 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının elektronik kayıt işlemleri ile ilgili açıklamasına, yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere ve yükseköğretim programlarına yerleştirmede oluşan en küçük ve en büyük puan bilgilerine aşağıdaki bağlantılardan erişilebilir.

2016 ÖSYS Yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için buraya tıklayınız.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara