Ek Yerleştirme İle Yerleşenler Ne Zaman Kayıt Yaptıracak?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ek Yerleştirme İle Yerleşenler Ne Zaman Kayıt Yaptıracak?

Ek yerleştirme kayıtları ne zaman, ek yerleştirme kayıtlar hangi tarihlerde yapılacak, ek yerleştirme sonuçları açıklandı mı? Ek yerleştirme kayıtları nasıl yapılacak?

İlk tercih dönemi sonunda boş kalan kontenjanlara yönelik yeniden yapılan başvuruların ardından Ek Yerleştirme sonuçları açıklandı. 30 Ağustos’ta sona eren tercih işlemlerinin ardından Sonuçlar ÖSYM tarafından 5 Eylül'de ilan edildi.

58 bin üniversite kontenjanı boş kaldı
Ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından lisans ve önlisans programlarında birçok kontenjan boş kaldı. Toplam 58 bin 614 kişilik boş kontenjanın büyük bir çoğunluğunu ise 30 bin 370 gibi bir sayı ile önlisans porgramları oluşturdu. Lisans programlarındaki boşluk ise 28 bin 244 olarak açıklandı.

Kayıtlar Ne Zaman Yapılacak ?
Herkesin merak ettiği konu Ek Yerleştirme ile Açıköğretim fakültesi bölümlerine yerleşenler hangi tarihler arasında kayıt yaptıracak? Açıköğretim fakültesi bölümlerini kazanan öğrencilerin bu konuda kafası oldukça karışık, zira ÖSYM tarafından Ek yerleştirme ile herhangi bir bölüme yerleşenlerin 06-09 Eylül tarihleri arasında üniversite kaydını yapabilecekleri duyurulmuştu. Ülkemizde 3 Açıköğretim fakültesi bulunmakta, bunlar;

1-Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi,
2-Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesi (ATA AÖF),
3-İstanbul Üniversites Açık ve Uzaktan Eğitim fakültesi (AUZEF)

Şimdi hangi Açıköğretim fakültesine kayıtlar ne zaman ve nasıl yapılacak birlikte bakalım.

1-Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi : Ek yerleştirme ile Anadolu AÖF bölümlerinden birine kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler Fakültenin belirlediği tarihler arasında kayıt işlemlerini yapabilir. Fakülte tarafından yayınlanan akademik takvime göre kayıtlar 19 Eylül 2016 Pazartesi - 24 Eylül 2016 Cumartesi arasında yapılacak

2-Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesi : Ek yerleştirme sonuçları ile Ata-Aöf bölümlerine yerleştirilen öğrenciler kayıtlarını 06 – 09 Eylül 2016 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapabilirler.
OBS üzerinden kayıt işlem şeması için tıklayınız.
Ata Aöf Ek Yerleştirme kayıt kılavuzu için tıklayınız.

3. İstanbul Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi : 2016 – 2017 Eğitim-Öğretim yılında Fakültemize ilk defa kayıt yaptıracak öğrencilerin kesin kayıt işlemleri‘İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 2016 - 2017 ÖSYS Ek Kontenjan Yeni Kayıt Kılavuzu’nda belirtilen esaslara göre yapılacaktır. KAYIT TARİHLERİ: 0 06 – 09 Eylül 2016

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara