Sınavsız İkinci Üniversite Hakkında Merak Edilen Konular (Güncel)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sınavsız İkinci Üniversite kapsamında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz, yeni sorular ve cevaplar eklenerek konu sürekli güncellenmektedir.

Soru : 2. Üniversite kayıtları ne zaman başlayıp ne zaman bitiyor?
Cevap : 2016-2017 Öğretim yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesine kayıt yaptırmak isteyen adaylar için kayıt tarihleri 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü başlayıp 21 Eylül 2016 Çarşamba günü sona erecek. Mazeretli kayıt tarihi 21 Eylül 2016 Çarşamba

Soru : 2 yıl örgün okudum 2 yılda açıktan bitirdim 2.üniversite okuyabiliyor muyum açıktan?
Cevap : Evet, Açıköğretim fakültesi 2 yıllık önlisans bölümlerine sınavsız ikinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırabilirsiniz.

Soru : İkinci universite kapsamından kayıt yaptırdım, Akbil hakkından yararlanabilir miyim?
Cevap : Evet ikinci üniversite ile kayıt yaptıran açıköğretim fakültesi öğrencileri de akbil imkanından faydalanabilmektedir.

Soru : Başka bir Üniversite mezunu olup Sınavsız İkinci üniversite kapsamında Sosyal hizmetler bölümüne kayıt yaptırabilir miyim? YGS sınavına girmek şart mı?
Cevap : 2 Yıllık Sosyal hizmetler bölümüne sınavsız ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptırabilirsiniz fakat 4 yıllık sosyal hizmet bölümü için YGS ye girmeniz veya Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesine DGS ile geçmeniz gerekli.

Soru : Örgün olarak önlisans Dış ticaret bölümünden bu yıl mezun oldum. Daha diplomamı almadım. Dışarıdan 2 yıllık lojistik bölümü okumak istiyorum. Nasıl yapabilirim ?
Cevap : Anadolu Aöf 2 yıllık Lojistik bölümüne sınavsız ikinci üniversite kapsamında geçiş yapabilirsiniz

Soru : Bu yıl Anadolu Üniversitesi AÖF İnsan Kaynakları bölümüne kaydoldum. Benim de ikinci Üniversite hakkım var mı varsa Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesinde başka bir bölümde daha okuyabilir miyim.
Cevap : Evet kayıt yaptırabilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara