Kayıt Yenileme Hakkında Merak Edilen Konular (Güncel)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim fakültesi bölümlerinde okuyan öğrenciler için kayıt yenileme işlemleri hakkında merak edilen tüm konular soru cevap şeklinde bu bölümde listelenecektir. Soru cevaplara yenilere eklenerek sürekli güncel olması sağlanmaktadır.

Soru : Kimler kayıt yenileme ve ders ekle sil işlemi yapar, kimler yapamaz?
Cevap : Kayıt yenileme ve ders ekle sil işlemini daha önceki yıllarda kayıt yaptırmış mevcut AÖF öğrencileri yapar. Bu yıl ilk kez yeni kayıt yaptıran öğrenciler yapamaz.

Soru : Geçen yıldan bir dersim kaldı, ders ekle sil yaparak kalan dersimi eklemem gerekiyor mu yoksa otomatik eklenir mi?
Cevap : Alttan aldığınız dersler otomatik olarak eklenir fakat her ihtimale karşı harç ücretini ödemeden önce kontrol etmenizde fayda var.

Soru : Ara sınıflar için kıtap dağıtımı ne zaman başlıyor?
Cevap : AÖF kitaplarınızı kayıt yenileme işlemlerinizin hemen ardından bağlı olduğunuz açıköğretim fakültesi bürolarından temin edebilirsiniz.

Soru : Eylül ayında yeni kayıt yaptırdım, bende kayıt yenileme yaptıracak mıyım?
Cevap : Hayır, kayıt yenileme işlemi daha önceki yıllarda açıköğretim sistemine kayıt yaptırmış mevcut AÖF öğrencileri içindir. Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin bu dönem yeniden kayıt yenileme yapmasına gerek yoktur.

Soru : Bu dönem ders ekle sil yaparak 27 kredilik ders almayı düşünüyorum dönem ortalamamı 3.00 yaptığım taktirde Onur belgesi alabilirmiyim
Cevap : Hayır alamazsınız. Onur belgesi için en az 30 kredilik ders almanız gerekmekte.

Soru : Kayıt yenileme yaptım Parayı yatırdıktan sonra büroya gitmeme gerek var mı?
Cevap : Hayır gerek yok.

Soru: İnternet üzerinden ders ekle sil yaptım ve Vakıf bankasına harç parasını yatırdım. Başka bir işlem yapmama gerek var mıdır ?
Cevap : Hayır bu iki işlemi yaptıysanız kitaplarınızı almak için büroya gitmek dışında başka bir işlem yapmanıza gerek yok.

webtasarimvekod

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
2. üniversite olarak bu yıl yeni açılan önlisans programlarından web tasarım ve kodlama bölümüne kayıt oldum, kayıt yenileme yapmak zorunda mıyım? dönem başı ne kadar ücret ödememiz gerekiyor?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2. üniversite olarak bu yıl yeni açılan önlisans programlarından web tasarım ve kodlama bölümüne kayıt oldum, kayıt yenileme yapmak zorunda mıyım? dönem başı ne kadar ücret ödememiz gerekiyor?
Hayır bu yıl kayıt olduysanız bu dönem (güz) bi daha kayıt yenileme yapmanıza gerek yok, bahar döneminde yapacaksınız.

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
Il degisikligi

Evlendim ve il degistirdim sistemde bu degisikligi bnm yapmam gerekir mi? Yoksa sistem otomatik kendisi yapar mi?

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
Aöf kamu 3-4 e devam

İlahiyat önlisans bitirdim dgs ye girdim.sözel 216 ea 205 puan aldım.aöf kamu yöneyimi 3-e devam edebilirmiyim ve aşamadan sonra ne yapmam gerekir ?

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
.w

İlahiyat bölümünden alttan iki dersim kaldı biri ilk dönem diğeri ikinci dönem.ilk dönem final sınavlarına giremeyecgim tarihi uymuyor o yüzden bu dönem kayıt yaptırmayarak ikinci dönem diğer dersim için devam edebilir miyim.bi nevi dondurmak gibi fakat bunu belirtmem gerekiyor mu? harç yatırmayınca otomatikman donuyor mu.bi sıkıntı olmaz değil mi?bu dönem ki dersimi de seneye bu dönem veririm artık.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İlahiyat önlisans bitirdim dgs ye girdim.sözel 216 ea 205 puan aldım.aöf kamu yöneyimi 3-e devam edebilirmiyim ve aşamadan sonra ne yapmam gerekir ?
30 Eylül itibariyle DGS tercihleri başlayacak. Tercihlerinizi yapıp, tercih sonuçlarını beklemeniz gerekmekte.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İlahiyat bölümünden alttan iki dersim kaldı biri ilk dönem diğeri ikinci dönem.ilk dönem final sınavlarına giremeyecgim tarihi uymuyor o yüzden bu dönem kayıt yaptırmayarak ikinci dönem diğer dersim için devam edebilir miyim.bi nevi dondurmak gibi fakat bunu belirtmem gerekiyor mu? harç yatırmayınca otomatikman donuyor mu.bi sıkıntı olmaz değil mi?bu dönem ki dersimi de seneye bu dönem veririm artık.
İlk dönemi harç ücretini yatırmamanız yeterli, başka bir işlem yapmanıza gerek yok.

adigebsr

Yeni Üye
Merhaba,nasılsınız ?
Geçen yıl Iktisat bölümüne dikey geçiş ile kaydoldum. Güz döneminden tek alttan dersim kaldı Matematiksel Iktisat. Daha sonra bahar dönemi için kayıt yaptırmadım. Bildiğim kadarıyla sistem altta kalan dersleri kendi ekliyormuş.Ayy çok uzatmışım benim Bahar döneminde mi kayıt yaptırmam gerekiyor ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba,nasılsınız ?
Geçen yıl Iktisat bölümüne dikey geçiş ile kaydoldum. Güz döneminden tek alttan dersim kaldı Matematiksel Iktisat. Daha sonra bahar dönemi için kayıt yaptırmadım. Bildiğim kadarıyla sistem altta kalan dersleri kendi ekliyormuş.Ayy çok uzatmışım benim Bahar döneminde mi kayıt yaptırmam gerekiyor ?
Güz döneminde kalan derslerinizi güz döneminde, bahar döneminde kalan derslerinizi ise bahar döneminde alabilirsiniz. Her iki dönem de de dersiniz kaldıysa her ikisinde de kayıt yenileme yapmanız gerekmekte.

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
Aof

İyi günler ben ders sectiim ve harcı yatirtigim halde elimde dekontu var orenci durumu pasif diyor nasıl düzelir. Bide 7 ekim 2016da yapmıştım islemi gündüz 11;47de

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
Kayıt yenileme hakkında

Bir sorum olacak 2015-2016 gün döneminde yeni aöfe başladım ilk dönem harçı yatırdım sınavlara girdim ama ikinci dönem için para yatırmadım şu an 2016-2017 yılı ikinci dönemine para yatırıp tekrar devam edebilir miyim acaba

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara