Yeni Kayıt ile İlgili Merak Edilen Konular (Güncel)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
AÖF bölümlerine yeni kayıt yaptıran öğrencilerin en çok merak ettiği soruları ve cevapları bu başlık altında paylaşıyoruz, soru ve cevaplara sürekli yenileri eklenerek güncel tutulacaktır.

Soru : Açıköğretime kayıt esnasında verdiğimiz cep telefonu bilgisini daha sonra değiştirebilir miyiz?
Cevap : TC kimlik ve şifrenizle öğrenci sayfanıza giriş yaparak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Soru : Lise mezunuyum Sınavsız olarak Açıöğretim bölümlerine kayıt yaptırabilir miyim?
Cevap : Lise mezunları Açıköğretim bölümlerine kayıt yaptırabilmek için YGS sınavına girmek zorundadır.

Soru : 4 yıllık işletme bölümü mezunuyum. YGS ye girerek Açıköğretim fakültesi çocuk gelişimi bölümünü kazandım, Kayıt işlemimi ÖSYS yeni kayıt olarak mı yoksa Sınavsız İkinci Üniversite olarak mı yapacağım ?
Cevap : YGS puanı ile yerleştiğiniz için ÖSYS yeni kayıt ile kayıt işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir.

Soru : Anadolu Üniversitesi yeni kayıt ücreti ne kadar ?
Cevap : Bu sorunun net bir cevabı yok maalesef. Ödemeniz gereken ücret seçtiğiniz ders sayısı, kredi sayısı bölümünüz ve hatta derslere göre bile değişiklik gösterebilmektedir. 2016-2017 yılı için harç ücretlerinin 200 TL civarında olacağını tahmin etmekteyiz.

Soru : Kayıt için gerekli olan geçici mezuniyet belgesini nereden temin edebilirim?
Cevap : Mezun olduğunuz okuldan temin edebilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara