DGS Tercihleri Nasıl Yapılacak ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Geçtiğimiz günlerde açıklanan 2016 DGS sonuçlarının ardından, tercih sürecide belli oldu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2016 DGS tercih işlemleri, 30 Eylül 2016 Cuma günü başlayacak, 7 Ekim 2016 Çarşamba tarihine kadar devam edecek. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.trinternet adresinden elektronik ortamda yapacaklardır.

DGS İLE AÇIKÖĞRETİM BÖLÜMLERİNE AYRILAN KONTENJAN SAYILARI İÇİN TIKLAYIN

DGS Tercih Kılavuzuna Nasıl Erişebilirim?
Tercih yapacak olan adaylar 2016-DGS Tercih Kılavuzuna 30 Eylül tarihinde erişime açıldı. Tercih işlemleri de yine bu tarihte adayların erişimine açıldı. 2016 DGS kılavuzu 30 Eylül itibariyle yayınlandı. Tercihler adaylar tarafından bireysel olarak, internet üzerinden yapılacaktır.

2016 DGS Tercih Kılavuzu İçin Buraya Tıklayın!

Tablo-1, dikey geçiş yapılabilecek lisans programlarının kodlarını, adlarını, kontenjanlarını, puan türünü, öğretim süresini ve varsa koşullarını göstermektedir. ,

Kaç Tercih Hakkım var?
Adaylar en fazla 30 tercih yapabilecektir. Tercihlerin tümünün kullanılması zorunlu değildir. Tercih işlemi tamamlandıktan sonra yazıcıdan tercih listesinin alınması ve saklanması adayların yararınadır.

Açıköğretim lisans bölümlerine geçiş için tercih yapmak isteyen adaylar, tercih Tercih kılavuzundan tercih etmek istedikleri AÖF lisans bölümlerinin kodlarını öğrenip tercih yapabilirler.

2016 DGS Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ?
30 Eylül - 07 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan 2016 DGS tercih işlemlerinin ardından yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklanacak.

Tercihlerimi yaptıktan sonra yeniden değişiklik yapabilir miyim?
Tercih bildirim işlemi gerçekleştirildikten sonra tercih süresi (30 Eylül - 07 Ekim ) içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Bunun dışında tercihlerde değişiklik veya iptal eden dilekçeler işleme alınmayacaktır.

2016 DGS Yerleştirme Sonuçları
Tercih yapan adayların yerleştirme işlemleri aldıkları DGS puanları ve tercihleri neticesinde tercih ettikleri bölümlerin kontenjanları ve koşulları dikkate alınarak elektronik ortamda yapılacaktır.

2016 DGS sonuçlarına göre AÖF kayıtları ne zaman yapılacak?

2016 DGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, Lisans bölümlerine yerleşen adaylar Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesinin ilan ettiği tarihler AÖF kayıtlarını yapabilirler. Konu ile ilgili gelişmeler oldukça sitemizde duyurmaya devam edeceğiz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara