AÖF Sınavlarında 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek!

aliosmn

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ SINAVLARINDA ARTIK 4 YANLIŞ CEVAP, 1 DOĞRU CEVABI GÖTÜRECEK!

4 yanlış bir doğruyu götürecek mi, 4 yanlış 1 doğru sistemi geldi mi, Açıköğretim 4 yanlış bir doğruyu götürür mü?

Uzun süredir tartışılan fakat resmi açıklama yapılmayan Anadolu AÖF sınavlarında 4 yanlışın 1 doğruyu götürme durumu artık neredeyse kesinleşti. 10 Ekim 2016 Günü TRT OKUL da katıldığı programda soruları cevaplandıran Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan konu ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Gündoğan Konuşmasında

"YÖK Ölçme değerlendirme ile ilgili bir standart oluşturmak istiyor. YÖK ün belirlemiş olduğu usul ve esaslara göre bu yıldan itibaren Açıköğretim fakültesi (AÖF) yanlış cevapların doğru cevapları götürme uygulamasını yapacağız. Bu değişiklik sadece bizde değil, ülkemizde eğitim sunan tüm Açıköğretim fakülteleri tarafından uygulanacaktır "

Yanlış Cevapların Doğru Cevapları Götürmesi Uygulaması Nasıl İşliyor?
Buna göre sınavda yanlış verilen cevaplardan 4 tanesi 1 doğru cevabı götürecek. Her yanlış cevap 0.25 doğru cevabı eksiltmiş olacak.

Özetleyecek olursak; Yapılan yönetmelik değişikliği ile birlikte 2016-2017 yılından itibaren artık Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'ne ve Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'ne bağlı olan bölümlerdeki sınavlarda 4 yanlış 1 doğruyu götürmesi uygulamasına geçilmiştir.

TÜM AÖF CAMİASINA HAYIRLI OLSUN!

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara