Platini ve Ulusoy'dan imza!

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
Platini ve Ulusoy'dan imza!
UEFA Başkanı Michel Platini ve Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Türkiye'nin Grassroots Charter üyeliğine kabul sözleşmesini imzaladı.
Çırağan Sarayı'nda düzenlenen imza törenine, Platini ve Ulusoy'un yanı sıra UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik, Genel Sekreter David Taylor, Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Lütfi Arıboğan katıldı.

Törende konuşan Platini, çocukların futbol eğitiminin çok önemli olduğunu vurgulayarak, ''Benim felsefem şudur; bir ülke federasyonunun en önemli işi o ülkenin çocuklarının futbolunu organize etmektir. Yunanistan'ı yener mi yenmez mi onlar sonra gelir. İşin bu tarafıyla çok meşgulsünüz, ama bizim için önemli olan federasyonların çocuklar için yaptıklarıdır. Türkiye'de futbol çok popüler. Herhalde bu ülkede federasyon başkanı olmak kolay bir şey değil'' diye konuştu.

''Futbol dünyanın en güzel sporudur. Futbol oynayan çocuklar kazanmayı, kaybetmeyi öğrenirler'' diyen Platini, konuşmasını espirili bir şekilde ''Benim durumum değişik, çok iyi futbolcuydum ama normal bir adam olamadım'' şeklinde bitirdi.

-ULUSOY: ''AMACIMIZ EN ÜST NOKTAYA GELMEK''-

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ise UEFA'nın büyük önem verdiği Grassroots Charter'a üye olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Futbol Federasyonu'nun 2 yıldır süren yoğun çalışmaları sonucunda Grassroots konusunda önemli aşamalara imza attığını vurgulayan Ulusoy, şöyle devam etti:

''Grassroots, hepimizin yakından bildiği gibi, herkesin, her zaman, her yerde futbol oynamasına olanak tanıyan bir organizasyon. Özellikle gençlerin yoğun ilgisi ve katılımıyla bu organizasyon, yalnızca bizleri değil, dünya futbolunun geleceğini de yakından ilgilendiriyor. Biz bu yılın Nisan ayında UEFA Charter'ına üye kabul edildik. Amacımız, bu Charter'da en üst noktaya gelmek. Bunun için zamana ve daha yoğun bir çalışmaya gereksinimimiz var.''

Futbol Federasyonu'nun bu konuda yaptığı etkinliklerden de söz eden Haluk Ulusoy, ''UEFA'nın da desteklediği Van Futbol Köyü Projemizi başarıyla uyguladık. Konya Mevlana Grassroots Festivali'ni yaptık. İstanbul'daki Riva Grassroots Düş Köyü Festivali 8 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. Bu ayın ilk günlerinde Beylerbeyi Engelliler Grassroots Festivali'ni organize ettik. 200 binin üzerinde çocuk ve gencimize Grassroots organizasyonu sayesinde futbol oynattık. Çocuklar ve gençler Futbol Federasyonu'nun öncelikle üzerinde durduğu ve Türk futbolunun geleceği olarak gördüğü bir potansiyel. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmeyi planlıyoruz'' diye konuştu.

''Bir başka önceliğimiz ise engelliler'' diyen Ulusoy, ''İlk kez bu dönemde başlattığımız engelliler futboluna hem önem hem de küçümsenemeyecek ölçüde destek veriyoruz. Grassroots organizasyonu için UEFA'nın da katkılarıyla bu yıl içerisinde yaptığımız mali katkı 3 milyon doların üzerinde. Sevgili dostum, kardeşim Platini ile en kısa zamanda Charter'ın 5. yıldızını alacağımız imza töreninde de buluşmayı diliyoruz'' şeklinde konuştu.

David Taylor ise Türkiye'yi bu futbol ailesinin içine almaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, ''Yani artık Türkiye'de tabandan futbolun gelişmesine inanan UEFA ailesinin bir parçası olmuştur. Türkiye Grassroots Charter'ı imzalayan 21. ülke durumundadır'' dedi.

Konuşmaların ardından Platini ve Ulusoy, sözleşmeye imza attılar. Platini, imzanın ardından masadan kalkıp, bir elini masada oturan Ulusoy'un omzuna, diğerini de Ulusoy'un kalemi tutan eline koyarak, basın mensuplarına poz verdi.

Daha sonra Platini'nin Ulusoy'a Grassroots Charter'e üyelik plaketini verirken, Ulusoy da Platini'ye bir plaket takdim etti.

Toplantının ardından Platini, Ulusoy, Şenes Erzik, Lütfi Arıboğan ve projenin Türkiye'deki sponsoru Ülker'in Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, birlikte basın mensuplarına poz verdi.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,727
Son üye
Feederblw