Ulusoy'un arkası sağlam!

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
Ulusoy'un arkası sağlam!
4 büyüklerin görevini bırakmasını istediği Ulusoy'a, UEFA Başkanı Platini destek verdi: 'Görevin çok zor. Her zaman yanındayım kardeşim.'
28.9.2007

‘Sevgili arkadaşım’
UEFA’nın dün İstanbul Çırağan Sarayı’nda sona eren yönetim kurulu toplantısının ardından Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy’un yüzü gülüyordu. Çünkü; son seçimlerde yanında olan Beşiktaş ve Trabzonspor Başkanları’nın da tepkisini alan Ulusoy’a, UEFA Başkanı Michel Platini destek çıktı. Ulusoy, Groosroots Charter sözleşmesi sırasında seçimlerde oy verdiği Fransız futbol adamına ‘Sevgili kardeşim, arkadaşım’ şeklinde hitap etti. Platini de, Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy’un yanında olduğunu gayet açık bir dille kanıtladı.

‘Daha ne yapayım’
Fransız Başkan, “Federasyon Başkanı olmak zor iş. Kardeşime bu görevinde bol şanslar diliyorum” dedi. İmza töreni sırasında da kendisine UEFA seçimlerinde oy veren Ulusoy’la basın mensuplarına samimi pozlar verdi. Türkiye’yi her zaman önemsediğinin altını çizen UEFA’nın patronu, “Bakın 1. Asbaşkan olarak kendime Sayın Şenes Erzik’i seçtim. Daha ne yapabilirim” ifadesini kullandı. Ulusoy ise, “Charter ile 200 bin gencimize futbol oynattık. Engellilere de önem veriyoruz. Şimdiye kadar 3 milyon dolar harcadık” diye konuştu.

Teknolojiye karşı!
Platini, “Milli takım oyuncularının sakatlanmaları halinde tazminat almaları gerekir. Futbolun içinde teknoloji olmamalı. Ancak 3+2 hakem gerekir. Yabancı konusu abartılmamalı. Fenerbahçe’de 11 Brezilyalı, Beşiktaş’ta 11 Arjantinli olursa bu Türk kimliğini yansıtmaz. Stat güvenliği için yapabileceğimiz en mantıklı yol ‘seyircisiz oynama’ cezası. Türkiye-Macaristan maçında özür dileme gibi bir durum söz konusu değil” açıklamasını yaptı. Platini toplantıdan sonra Fenerbahçe ve Devlet Bakanı Murat Başesguoğlu’nu ziyaret etti.
M.Çağrı DAVRAN

Platini, Saracoğlu Stadı’nı gezdi
UEFA Başkanı Michel Platini, Çırağan Sarayı’ndaki toplantının ardından Fenerbahçe Kulübü’nü ve FB Şükrü Saracoğlu Stadı’nı ziyaret etti. UEFA Başkan Vekili Şenes Erzik ve diğer UEFA yetkilileriyle birlikte, Saracoğlu’na giden Platini’yi, Başkan Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri ile teknik direktör Zico karşıladı. Platini’ye, kulüp ve stat ile ilgili bilgiler aktaran Yıldırım, Fenerbahçe forması ve plaket verdi. Daha sonra stada gidip sahaya inen Platini ile Zico, statta penaltı atışları yaptı. 1986 Dünya Kupası’nda çeyrek finalde oynanan ve Fransa’nın, penaltı atışları sonucu tur atladığı karşılaşmanın bir tür rövanşını yapan Platini ve Zico, attıkları ikişer penaltı sonrasında, formaları olmasa da ceketlerini değiştiler.
2016 için yorum yok
UEFA Başkanı Platini, Çırağan’daki toplantıda da çeşitli konulara değindi. 2016 Avrupa Şampiyonası’nın Türkiye’ye verilmesi konusunda net konuştu: “Birşey söyleyemem. Çünkü henüz başvurular yapılmadı.”
Kıbrıs’a da değindi
Avrupa Birliği’nin tanımadığı Kuzey Kıbrıs için de konuşan Platini, “Bu olay beni elbette üzüyor. Bunu resmi yollardan çözmeliyiz” dedi. Platini sözlerini, “2009 UEFA Finali’nde görüşmek üzere” diyerek noktaladı...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara